افشاني: رعايت كامل طرح هاي جامع و تفصيلي مصداق قانون گرايي شهرداران است

افشاني: رعايت كامل طرح هاي جامع و تفصيلي مصداق قانون گرايي شهرداران است

معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور در مراسم اعطای احکام وزیر کشور در خصوص انتصاب شهرداران بجنورد و سنندج بر رعایت قانونمندی در اداره شهر تاكيد نمود و گفت: رعايت كامل طرح هاي جامع و تفصيلي و اينكه آنها مبناي عمل شهرداري  باشد، مصداق قانون گرايي شهرداران است.

به گزارش روابط عمومی سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور، سید محمدعلی افشانی که در مراسم اعطای احکام انتصاب شهرداران بجنورد و سنندج در جمع استاندار خراسان شمالي، شهرداران، روسای شوراهای این شهرها و معاونان عمرانی استانداریهای مربوطه سخن می گفت، با توجه به اهميت در نظر گرفتن حقوق نسل های آینده در شهرها بر شناسایی درآمدهای پایدار شهری بدون فروش سرمایه های شهر تاکید نمود و تصريح كرد: شوراها و شهرداري ها بايد بطور جدي به فكر ايجاد درآمد پايدار و توليد ثروت باشند.

وي با انتقاد از شهرفروشي که امروز در شهرهای ما رخ می‌دهد از روساي شوراها وشهرداران خواست كه با تمام توان به قانون مسلط شوند و گفت: ظرفیت‌های قانونی برای شما درآمدزا است و ثروت توليد مي كند و عدم اطلاع از قوانين و مقررات حوزه شهرداري ها و مديريت شهري باعث هدررفتن منابع مي شود.

وي همچنين تاكيد نمود: بخش عمده اختلافات شورا و شهرداري به دليل عدم تسلط دو طرف بر قانون ايجاد مي شود.

افشاني در ادامه تعامل مستمر روساي شوراها و شهرداران با معاونان عمرانی استانداری ها و همچنين استانداران و ساير معاونان استانداري را عامل مهمي براي رفع كاستي ها و تقويت نقاط قوت ذكر نمود و گفت: با توجه به محدوديت هاي مالي موجود انتظار مي رود زمينه سرمايه گذاري بخش خصوصي در اجراي پروژه هاي شهري را به نحو مطلوبي فراهم نماييد.

وي تاكيد نمود: شورا و شهرداري براي جلب مشاركت مردم در برنامه هاي شهرداري و شورا و اداره شهر و همچنين اجراي پروژه هاي شهري با اتكا به منابع مردمي و سرمايه گذاران؛ بايد در جامعه اميدآفريني كنند.

رييس سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور همچنين با اشاره به مشكلاتي كه وجود نيروي انساني مازاد براي شهرداري ها ايجاد نموده، گفت: شهرداران مسوول استخدام نيروهاي بيكار نيستند و بايد از بكارگيري نيرو خارج از ضوابط قانونی جلوگيري شود.

افشاني، شوراهای اسلامی شهر و روستا را از مهمترین دستاوردهای نظام جمهوری اسلامی در حوزه اجتماعی و سیاسی در خصوص اداره امور مردم توسط مردم  و همچنين پايه مدني نظام برشمرد و تصریح کرد: وزارت کشور در حد امکان از تقویت جایگاه شوراها حمایت خواهد کرد ولی شورا و شهرداری هم باید اعتماد شهروندان را با عملکرد مناسب خود جلب نمایند.

وي اضافه كرد: پاسخگويي به اعتماد شهروندان و راي مردم، تبليغات دروغين و پنهان كاري نيست بلكه ترجيح دادن منافع شهروندان بر منافع فردي، گروهي و خانوادگي و برطرف ساختن نيازهاي مردم با اجراي پروژه هاي مورد نياز آنهاست.

شایان ذکر است در این مراسم روح اله براتيان شهردار بجنورد و حشمت اله صيدي شهردار سنندج احکام وزیر کشور در خصوص انتصاب آنها را از مهندس افشانی دریافت نمودند.

 

 

تصاوير مراسم

 

کد: 50013166

زمان انتشار: یکشنبه 21 آبان 1396 12:12 ق.ظ

تعداد نمایش: 354

تمامی حقوق برای سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور محفوظ است.