دوره آموزشی سامانه پایش ناوگان دانش‌آموزی در وزارت كشور برگزار شد

دوره آموزشی سامانه پایش ناوگان دانش‌آموزی در وزارت كشور برگزار شد

دوره آموزشی سامانه پایش ناوگان دانش‌آموزی (سپند) ویژه مدیران عامل سازمان‌های حمل و نقل همگانی کشور و روسای سازمان‌های مدیریت حمل و نقل شهرداری‌ها چهارشنبه 14 شهريور در در سالن الغدیر وزارت کشور برگزار شد.

به گزارش اتحادیه سازمان‌های حمل و نقل همگانی کشور؛ در ابتداي اين دوره آموزشي كه با هدف تبیین دستورالعمل اجرایی آیین نامه حمل و نقل دانش‌آموزان و سامانه پایش ناوگان دانش‌آموزی برگزار شد، سعيد قيصر مدیرعامل اتحادیه سازمان‌های حمل و نقل همگانی کشور و اصلانی قائم مقام اتحاديه سازمان هاي تاكسيراني توضیحاتی درخصوص سامانه سپند و هدف از راه‌اندازی آن بيان نمودند.

قيصر در اين خصوص گفت: این سامانه با رویکرد ساماندهی سرویس مدارس و جلوگیری از تداخل دستگاه‌های غیرمسئول که در حوزه حمل و نقل شهری عمل می نمایند، راه‌اندازی شده است.

قیصر با اشاره به اينكه یکی از دغدغه های مهم اولیای دانش آموزان مربوط به سرویس مدارس و مسایلی نظیر نرخ سرویس، تعهد و صلاحیت راننده، ایمنی خودرو، حفظ امنیت و سلامت دانش‌آموزان و نظارت بر فعالیت سرویس مدارس است گفت: به منظور تامین امنیت روانی و اجتماعی دانش‌آموزان و اطمینان بخشی به اولیاء آنان سامانه مذکور راه‌اندازی شده که لازم است به صورت فوریت در دستور کار سازمان‌های حمل و نقل شهری قرار گرفته و ساماندهی سرویس مدارس در سراسر کشور از طریق این سامانه انجام گیرد.

وي آشنایی با سامانه پایش ناوگان دانش‌آموزی را هدف اصلي اين دوره آموزشي برشمرد و گفت: با توجه به اينكه سامانه سپند با تلاش و اراده جمعی راه‌اندازی و دستورالعمل اجرایی آن توسط وزیر محترم کشور ابلاغ شده، لذا لازم است تمامي دست اندركاران امر در شهرداريها طبق چهارچوب و ضوابط ابلاغی و با سرعت بالاتری نسبت به ساماندهی ناوگان و سرویس مدارس اقدام نمایند.

قيصر با بيان اينكه ملاک عمل درخصوص سامانه سپند دستورالعمل اجرایی بوده، از شرکت کنندگان در اين دوره آموزشي خواست اولویت ثبت نام و ساماندهی سرویس مدارس در شهرها را به تاکسی‌ها اختصاص دهند.

در ادامه متولی معاون فنی و اجرایی سازمان‌های حمل و نقل همگانی کشور، ضمن ارائه توضیحاتی در خصوص سامانه پایش ناوگان دانش‌آموزی، از اتصال اين سامانه به سامانه سیمفا در آینده‌ای نزدیک خبر داد.

وي سپس آیین نامه و دستورالعمل اجرایی سرویس مدارس را تشريح و به سوالات حاضرین در این خصوص پاسخ گفت.

در ادامه مراحل ثبت نام در اين سامانه بصورت عملي براي حاضران تشريح شد.

کد: 50016932

زمان انتشار: شنبه 17 شهریور 1397 10:12 ق.ظ

تعداد نمایش: 94

تمامی حقوق برای سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور محفوظ است.