تاکید وزیر کشور بر تکمیل زیرساخت‌های دو مرز چیلات و خسروی برای اربعین سال آینده

تاکید وزیر کشور بر تکمیل زیرساخت‌های دو مرز چیلات و خسروی برای اربعین سال آینده

وزیر کشور گفت: برای اربعین سال آینده باید زیرساخت های 2 خروجی چیلات و خسروی به منظور سهولت در تردد زائران توسعه یابد.

به گزارش ایسنا، منطقه ایلام، «عبدالرضا رحمانی فضلی» در برنامه‌ی تلویزیونی سیمای مرکز ایلام در مرز مهران اظهار کرد: امسال برای بازگشایی و فعالیت 2 مرز خسروی و چیلات با مسئولان عراقی رایزنی های متعددی شد و با وجود توافق نهایی مبنی بر بازگشایی این 2 مرز، دولتمردان عراقی به دلیل عدم امنیت در این کشور در روزهای پایانی عدم موافقت خود درخصوص فعالیت این مرزها را اعلام کردند .

وی با تاکید بر اینکه برای اربعین سال آینده باید زیرساخت های 2 خروجی چیلات و خسروی به منظور سهولت در تردد زائران توسعه یابد، گفت: در صورت گشایش مرزهای خسروی و چیلات در کنار مرزهای مهران، چذابه و شلمچه، تردد و ورود و خروج زائران با نظم، امنیت و آرامش بیشتری صورت خواهد گرفت .

وزیر کشور گفت: امسال برای برقراری نظم و امنیت بیشتر زائران و مدیریت مرزها از تجارب سه سال گذشته استفاده شد، ادامه داد: باید در مدیریت اربعین برنامه‌ها و تصمیمهای جدید اتخاذ شود و زیرساخت‌ها بیش از گذشته از جمله احیای باند قدیمی فرودگاه مهران برای استفاده اضطراری توسعه یابد .

وزیر کشور به موقعیت مرز چیلات در دهلران اشاره کرد و افزود: زیرساخت های مختلف مرز چیلات به ویژه در حوزه راه باید برای سال های آینده توسعه یابد تا زائران سفر ایمنی را به عتبات عالیات داشته که لازم است وزارت راه و شهرسازی برای توسعه راه‌های این منطقه اعتباراتی را اختصاص دهد .

رحمانی فضلی با بیان اینکه اربعین یک مساله ارزشی و اعتقادی و اجتماعی پرشور است، تاکید کرد: باید مسئولان همه تلاش خود را برای خدمات رسانی به زائران و تامین امنیت و نیازهای اولیه آنها بکار گیرند

کد: 50013144

زمان انتشار: یکشنبه 21 آبان 1396 11:32 ق.ظ

تعداد نمایش: 124

تمامی حقوق برای سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور محفوظ است.