یک ریال از پول دهیاری نباید صرف هیچ نهادی و خارج از محدوده طرح هادی روستا هزینه شود

مديركل دفتر برنامه‌ريزي و مديريت توسعه روستايي سازمان شهرداري‌ها و دهياري‌هاي كشور گفت: مطابق قانون نبايد يك ريال از پول دهياري صرف هيچ دستگاه و نهادي و خارج از محدوده طرح هادي روستا و خارج از شرح وظايف قانوني دهياري هزينه شود.

به گزارش روابط عمومي سازمان شهرداري‌ها و دهياري‌هاي كشور، اسماعيل زيارتي نصرآبادي روز دوشنبه 27مهر با بيان مطلب فوق در كارگاه آموزشي دهياران شيروان گفت: شوراهاي اسلامي روستا به نمايندگي از مردم بايد مبتني بر نياز روستاي خود بودجه و برنامه يكساله دهياري را تصويب كنند و بودجه و اعتبارات دهياري صرفاً مي‌بايستي در چارچوب قوانين و مقررات جاري دهياري و در چارچوب شرح وظايف قانوني دهياري و صرفاً در محدوده روستا هزينه شود.

وي تصريح كرد: بايد بپذيريم كه نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران با تشكيل و استقرار بيش از 35000 شورا و بيش از 32000 دهياري در مناطق روستايي كشور، به دنبال واگذاري امور محلي به نهادهاي محلي و مردمي، تمركز زدايي، برنامه‌ريزي از پايين به بالا و در يك كلام تحقق مردم‌سالاري ديني است.

زيارتي در ادامه اظهار كرد: بايستي تمام تلاش خود را براي موفقيت تجربه جديد نظام در نحوه اداره امور محلي انجام دهيم و بكوشيم تا اين تجربه موفق و قابل ارايه باشد.

وي افزود: هر كجا شورا و دهياري تعامل خوب و سازنده‌اي داشته‌اند، شاهد رشد و بالندگي مديريت و توسعه روستاها بوده‌ايم و هر كجا عكس آن بوده، مردم متضرر و فرآيند توسعه روستا دچار اختلال شده است.

زيارتي همچنين گفت: در شرايط كنوني كه دهياري‌ها وارد دوازدهمين سال فعاليت شده‌اند بايد به دنبال شناسايي آسيب‌ها، كاهش نقاط ضعف و تقويت نقاط قوت دهياري‌ها باشيم.

کد: 5004719

زمان انتشار: چهارشنبه 29 مهر 1394 05:21 ب.ظ

تعداد نمایش: 145

تمامی حقوق برای سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور محفوظ است.