بازدید معاون عمرانی وزیر کشور از کانال سلمان در اهواز/ جمالی نژاد: لایروبی کانال سلمان تاثیر زیادی در سرعت بخشیدن انتقال آب از دشت اهواز به تالاب هورالعظیم دارد

بازدید معاون عمرانی وزیر کشور از کانال سلمان در اهواز/ جمالی نژاد: لایروبی کانال سلمان تاثیر زیادی در سرعت بخشیدن انتقال آب از دشت اهواز به تالاب هورالعظیم دارد

معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور در دومین روز از سفر به استان خوزستان، از کانال سلمان و سیل بند آن بازدید و دستورات لازم را در خصوص استحکام سیل بند و لایروبی کانال صادر نمود.

به گزارش روابط عمومی سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور، مهدی جمالی نژاد در این بازدید اعلام کرد: لایروبی کانال سلمان تاثیر زیادی در سرعت بخشیدن به انتقال آب از دشت اهواز به تالاب هورالعظیم دارد.

وی با اشاره به اینکه کانال سلمان با عرض مناسب در خروج آب از دشت اهواز افزود: در حال حاضر با عبور 200 مترمکعب در دقیقه عبور آب از کانال سلمان به سمت تالاب علاوه بر اینکه از آب گرفتگی معابر شهری در شهر اهواز جلوگیری می نماید، بلکه با انتقال آب به تالاب در ماه های آینده دیگر شاهد بروز پدیده گرد و غبار در شهر اهواز وسایر شهرهای استان خوزستان نخواهیم بود.

وی افزود: از ابتدای وقوع سیل در استان خوزستان از طریق استانهای همجوار و پس از آن با تعیین استانهای معین بیش از 350 دستگاه ماشین آلات عمرانی و تجهیزات امدادی به استان خوزستان اعزام شده است تا در کنار امکانات استان بتوانند از ورود آب به شهرها و روستاهای استان جلوگیری کنند.

لازم به ذکر است کانال سلمان یک کانال خاکی به عرض ۷۰ تا ۱۱۰ متر و طول بیش از ۱۰۰ کیلومتر، در پنج کیلومتری شمال شهر اهواز است. این کانال در امتداد کانال چمران قرار دارد که آب کرخه را برای مصارف شرب به اهواز منتقل می کند.

 

تصاوير مرتبط

کد: 50018615

زمان انتشار: پنج شنبه 22 فروردین 1398 05:24 ب.ظ

تعداد نمایش: 218

تمامی حقوق برای سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور محفوظ است.