هم افزایی دستگاه‌ها برای رونق گردشگری در 100 روستاي هدف گردشگري

هم افزایی دستگاه‌ها برای رونق گردشگری در 100 روستاي هدف گردشگري


سرپرست معاونت امور دهیاری‌های سازمان شهرداری‌ها و دهياري هاي كشور به خبرگزاري  ايسنا گفت: در سال جاری قرار است دستگاه‌های مختلف در جهت رونق گردشگری 100 روستای هدف گردشگري كشور تلاش کنند.
سعیدرضا جندقیان در گفت و گو با ایسنا با بیان اینکه طرح‌هایی برای توسعه گردشگری روستایی تهیه کرده‌ایم، گفت: 464 روستای هدف در زمینه گردشگری مصوب هستند اما قرار است در سال جاری به 100 روستا از میان آن‌ها كمك هايي بپردازیم و براین اساس نیز جلسات مشترک بین دستگاهی در حال تشکیل است تا فعالیت‌های خود را بر 100 روستای مشخص شده متمرکز کنیم.
وی افزود: علاوه بر سازمان میراث فرهنگی، صنايع دستي و گردشگری؛ صندوق کارآفرینی امید به منظور ایجاد زیرساخت‌های گردشگری در این روستاها تسهیلاتی اختصاص می‌دهد و بنیاد مسکن هم در جهت بهبود شبکه معابر تلاش می‌کند.
جندقیان اضافه کرد: سازمان شهرداري ها و دهیاری‌هاي كشور نیز در صورت نیاز روستاها اعتباراتی را برای تهیه زیرساخت‌هایی از جمله پارکینگ و سرویس‌های بهداشتی و حتی بهسازی مسیر  و راه دسترسی به محل جاذبه هاي گردشگری تامین می‌کند زیرا جاذبه گردشگری برخی روستا در فاصله کوتاهی از آن قرار دارد ولی جاده مناسب برای دسترسی به جاذبه گردشگری وجود ندارد.
وي با بیان اینکه جاذبه هرکدام از روستاها برای ما مشخص است، خاطرنشان کرد: اعتبارات در این روستاها در زمینه های متنوعی هزینه می‌شود مثل ایجاد اقامتگاه‌های بوم‌گردی و البته تاکید شده که اعتبارات با توجه به رویکردهای اقتصاد مقاومتی هزینه شود.
 

کد: 5006102

زمان انتشار: شنبه 19 تیر 1395 11:00 ق.ظ

تعداد نمایش: 426

تمامی حقوق برای سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور محفوظ است.