لایحه مدیریت شهری بزودی در کمیته فرعی کمیسیون خاص کلانشهرهای دولت بررسی می شود

لایحه مدیریت شهری بزودی در کمیته فرعی کمیسیون خاص کلانشهرهای دولت بررسی می شود

معاون امور شهرداری های سازمان شهرداری سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور اعلام کرد: کار بررسی لایحه مدیریت شهری در کارگروه های تخصصی شش گانه کمیسیون خاص امور کلانشهر تهران و سایر کلانشهرهای دولت به اتمام رسید و این لایحه بزودی در کمیته فرعی این کمیسیون بررسی می شود.

به گزارش روابط عمومی سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور، علی نوذرپور با بیان خبر فوق در زمینه سیر مراحل بررسی این لایحه گفت: لایحه مدیریت شهری که شامل 293 ماده در موضوعات مختلف وظیفه ای مربوط به شهرداری ها نظیر شهرسازی، موضوعات اجتماعی و فرهنگی و هنری، حمل و نقل و ترافیک، محیط زیست و خدمات شهری و موضوعات مالی و اقتصادی شهر بود در راستای تحقق ماده 173 قانون برنامه پنجم توسعه در سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور تهیه و ‌در سال 93 با امضای وزیر کشور برای سیر مراحل قانونی تصویب، تقدیم دولت شد و دولت آن را برای بررسی به کمیسیون خاص امور کلانشهر تهران و سایر کلانشهرها ارجاع داد.

وی اضافه کرد: اگر قرار بود این لایحه به‌صورت عادی در کمیسیون خاص امور کلانشهر تهران و سایر کلانشهرهای دولت بررسی شود، زمان بسیار زیادی را به خود اختصاص می‌داد. به همین خاطر بررسی لایحه از خرداد 94 با تشکیل شش کارگروه تخصصی شامل کارگروه ‌های "ساختار و تشکیلات"، " شهرسازی و معماری" ، " حمل و نقل و ترافیک"، " محیط زیست و خدمات شهری" ،‌"فرهنگی و اجتماعی" و " منابع مالی و اقتصادی"در دستور کار قرار گرفت.

وی افزود: جلسات این کارگروه ها با حضور نمایندگان دستگاه های اجرایی و سازمان های عضو از جمله وزارت راه و شهرسازی، سازمان حفاظت محیط زیست، وزارت نیرو، وزارت جهاد کشاورزی، وزارت فرهنگ و ارشاداسلامی، وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، ... و شورای عالی استانها و شورا و شهرداری تهران تشکیل شد.

نوذرپور در ادامه اظهار کرد: این کارگروه ها طی دوره فعالیت خود از خرداد 94 تا خرداد 95 با صرف بیش از شش هزار نفر ساعت وقت به بررسی دقیق مواد لایحه مدیریت شهری پرداختند.

وی در ادامه اعلام کرد: لایحه مدیریت شهری، پس از ارزیابی های تخصصی یکساله که روی آن صورت گرفته در 155 ماده بزودی درکمیته فرعی کمیسیون خاص امور کلانشهر تهران و سایر کلانشهرها با حضور معاونان وزرا و سازمان های دولتی و نمایندگان شورای عالی استانها، شورای شهر تهران و استانداری تهران بررسی می شود.

نوذرپور در خاتمه گفت: این لایحه پس از آن در کمیسیون اصلی خاص امور کلانشهر تهران و سایر کلانشهرهای دولت به ریاست وزیر کشور و با حضور وزرا و معاونان رییس جمهوری، رئیس شورای عالی استانها، رئیس شورای شهر و شهردار تهران بررسی و پیش بینی می شود که لایحه یاد شده در اواخر سال جاری تقدیم مجلس شورای اسلامی خواهد شد.

کد: 5006701

زمان انتشار: یکشنبه 3 مرداد 1395 08:47 ق.ظ

تعداد نمایش: 265

تمامی حقوق برای سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور محفوظ است.