معاون امور دهياريها: 5255 پروژه عمرانی دهیاری ها با 524 میلیارد تومان اعتبار در هفته دولت افتتاح شد

معاون امور دهياريها: 5255 پروژه عمرانی دهیاری ها با 524 میلیارد تومان اعتبار در هفته دولت افتتاح شد

معاون امور دهياري هاي سازمان شهرداري ها و دهياري هاي كشور از افتتاح پنج هزار و 255 پروژه عمراني توسط دهياري ها در هفته دولت سال جاري با صرف اعتباري بالغ بر پنج هزار و 243 ميليارد ريال (بيش از 524 ميليارد تومان) در مناطق روستائي كشور خبر داد.

به گزارش روابط عمومي سازمان شهرداري ها و دهياري هاي كشور، سعيدرضا جندقيان با بيان مطلب فوق به صدور مجوز تاسيس 33 هزار و 535 دهياري در كشور تا اول شهريور ماه 96 اشاره نمود و گفت: به موجب قانون شوراها و اساسنامه، تشكيلات و سازمان دهياري‌‌ها مصوب هيات محترم وزيران در سال 138، اين نهاد وظيفه اجراي طرح هاي عمراني و خدماتي را در روستاهاي كشور بر عهده دارد كه با صرف اعتبارات ملي، استاني و محلي انجام مي شود.

وي افزود: پروژه هاي عمراني دهياري ها به لحاظ نوع، شامل بهسازي معابر، احداث ساختمان دهياري، بهداشت محيط و پسماند، ايمني و آتش‌نشاني ساماندهي آرامستان، گلزار شهدا، اماكن ورزشي و فرهنگي، بوستان روستايي و فضاي سبز مي‌باشد.

جندقيان در تشريح وضعيت پروژه هاي عمراني دهياري ها كه در هفته دولت افتتاح شد، گفت: بيشترين تعداد پروژه‌ها مربوط به بهسازي معابر روستائي با سه هزار و 608 پروژه معادل 69 درصد كل پروژه هاست كه اين پروژه‌ها طيف وسيعي از پروژه‌هاي خرد مقياس، مانند اجراي طرح هادي، احداث پل، آسفالت معابر، روشنايي معابر و ... را در بر مي‌گيرد.

معاون امور دهياري هاي سازمان شهرداري ها و دهياري هاي كشور با بيان اينكه دهياران موظف به فراهم نمودن زمينه هاي لازم براي بهبود وضعيت زيست محيطي روستا و پارك‌ها و فضاهای سبز هستند، گفت: در هفته دولت امسال 458 پروژه در اين قالب به بهره‌برداري ‌رسيد.

وي افزود: همچنين 319 پروژه مربوط به احداث ساختمانها و تاسيسات مرتبط با فعاليت‌هاي مختلف اداري شامل ساختمان دهياري و دفتر شوراي اسلامي روستا و ... به بهره برداري رسيد.

جندقيان با اشاره به اينكه دهياري‌ها ملزم به ارتقاء سطح بهداشت و جمع آوري، حمل و دفع زباله‌هاي روستا مي‌باشند، گفت: در هفته دولت سال جاري 180 پروژه در اين قالب افتتاح و به بهره برداري ‌رسيد.

وي در ادامه از افتتاح 178پروژه با موضوع ايجاد فضاهاي فرهنگي و ورزشي در روستاها به منظور توجه به ارتقاء سلامت روحي و جسمي روستائيان توسط دهياري ها خبر داد.

معاون امور دهياري هاي سازمان شهرداري ها و دهياري هاي كشور همچنين با اشاره به اينكه دهياري به عنوان مركز مديريت بحران روستا معرفي و وظايفي را در اين راستا بر عهده دارد، گفت: در هفته دولت امسال 165 پروژه در زمينه ايمني و آتش نشاني در روستاهاي كشور افتتاح شد.

وي با بيان اينكه دهياري‌ها وظيفه ساماندهي آرامستان در روستاها را بر عهده دارند، گفت: به منظور ایجاد شرایط بهداشتی در زمینه دفن اموات و جلوگیری از بروز آلودگی‌های ناشی از آن و همچنين به منظور ارج نهادن به مقام شامخ شهدا، 178 پروژه در هفته دولت در زمينه احداث غسالخانه و ساماندهي آرامستان و احداث و ساماندهي گلزار شهدا توسط دهياري‌ها به بهره‌برداري ‌رسيد.

جندقيان اضافه كرد: علاوه بر پروژه هاي فوق 169 پروژه ديگر نيز در روستاهاي كشور افتتاح شد كه شامل احداث نانوايي، احداث كارگاه هاي توليدي، حفر چاه و ... است.

معاون امور دهياري هاي سازمان شهرداري ها و دهياري هاي كشور در خاتمه ضمن تقدير از خدمات اعضاي شوراهاي اسلامي روستايي دوره چهارم و دهياران پرتلاش ابراز اميدواري نمود كه با تلاش هاي اعضاي محترم شوراهاي دوره‌ پنجم و دهياران شاهد رشد و توسعه بيش از پيش روستاها و ارائه خدمات مناسب به روستائيان عزيز باشيم.

 

 

کد: 50012301

زمان انتشار: شنبه 11 شهریور 1396 11:09 ق.ظ

تعداد نمایش: 230

تمامی حقوق برای سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور محفوظ است.