بازسازی 450 دستگاه اتوبوس در مرحله نخست طرح بازسازی ناوگان اتوبوسرانی شهری

بازسازی 450 دستگاه اتوبوس در مرحله نخست طرح بازسازی ناوگان اتوبوسرانی شهری

در جلسه هماهنگی و راهبری کارگروه طرح بازسازی 1500 دستگاه اتوبوس درونشهری در سال 95 اعلام شد که در مرحله نخست اجرای این طرح، 450 دستگاه اتوبوس در پنج مرکز بازسازی می شوند و تا مهر ماه تحویل شهرداری های مربوطه می شوند.

به گزارش روابط عمومی سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور، بر اساس اعلام گزارش دفتر حمل و نقل و ترافیک شهری سازمان در خصوص آخرین وضعیت طرح و پیشرفت کار در حال حاضر 450 دستگاه اتوبوس در پنج مرکز بازسازی اتوبوس ها در شهرهای اصفهان، اهواز، تهران، قزوین و مشهد در حال بازسازی است.

این اتوبوس ها بعد از خاتمه بازسازی، بین شهرهای کشور به غیر از کلانشهرها توزیع می شود.

در حال حاضر 100 دستگاه اتوبوس در مرکز بازسازی اصفهان، 100 دستگاه در اهواز، 50 دستگاه در تهران، 130 دستگاه در مشهد و 70 دستگاه در قزوین در حال بازسازی است.

همچنین اعلام شد مراحل اداری کار از جمله تحویل صورتجلسات مربوطه به مراکز بازسازی و ارسال تفاهم نامه های مربوطه به شهرهای هدف صورت گرفته و بخشی از اعتبارات مربوط به طرح هم ظرف روزهای آینده پرداخت می شود.

بر اساس گزارش اعلام شده، میانگین سن ناوگان اتوبوسرانی مورد هدف این طرح اتوبوس های تولیدی بین سال های1382 و 1383 است.

در ادامه مهندس راحتی قائم مقام سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور بر توجه به کیفیت و استانداردهای لازم این بخش به منظور ارائه خدمات مناسب به شهروندان در بازسازی اتوبوس ها به عنوان اولویت نخست کار تاکید نمود.

وی همچنین از مسئولان امر خواست تا اقدامات لازم را برای شناسایی 500 دستگاه اتوبوسی که قرار است در مرحله دوم طرح بازسازی شوند، انجام دهند.

شایان ذکر است مطابق شیوه نامه بازسازی 1500 دستگاه اتوبوس شهری: مراکز بازسازی موظفند اتوبوس های بازسازی شده را بمدت شش ماه پس از تحویل از لحاظ کیفی گارانتی نمایند.

این جلسه صبح دوشنبه دهم خردادماه ماه با حضور خندان دل معاون عمران و توسعه امور شهری و ورستایی وزیر کشور، راحتی قائم مقام، نوذرپور معاون امور شهرداری ها و جعفرپور مدیرکل دفتر حمل و نقل عمومی و ترافیک شهری سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور، محمدیان دبیر شورای عالی هماهنگی ترافیک شهرهای کشور، مدیران عامل اتحادیه های مرتبط با حمل و نقل عمومی شهری، نماینده شهرداری تهران و سایر مسئولان ذیربط در سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور تشکیل شد.

کد: 5005823

زمان انتشار: دوشنبه 10 خرداد 1395 08:27 ق.ظ

تعداد نمایش: 27

تمامی حقوق برای سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور محفوظ است.