جمالی نژاد: اهداف شهرداران موفق بر مبنای مناسبات مدیریت شهری با حاکمیت، همکاران و مردم تعیین می شود

جمالی نژاد: اهداف شهرداران موفق بر مبنای مناسبات مدیریت شهری با حاکمیت، همکاران و مردم تعیین می شود

معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور در جمع شهرداران استان گلستان با تاکید بر اهمیت رعایت برخی اصول درمدیریت شهری موفق، گفت: شهرداران موفق درک درستی از مناسبات مدیریت شهری با حاکمیت، همکاران و مردم دارند و اهداف تعیین شده را بر مبنای این مناسبات پیش می‌برند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گلستان، مهدی جمالی نژاد که پنجشنبه 10 آبان در نشست شهرداران استان گلستان در گرگان سخن می گفت، با تاکید اینکه نقش شهرداران در مدیریت شهری بسیار مهم است، اظهار کرد: عملکرد شهرداری بدون اعتماد مردم رضایت‌بخش نخواهد بود.

وی تصریح کرد: اگر مردم به مدیریت شهری اعتماد نکنند، عملکرد شهرداری به عنوان نهاد مستقل عمومی غیردولتی رضایت بخش نخواهد بود.

وی در بخش دیگری از سخنانش خود بر لزوم ارتباط مدیریت شهری با بدنه همکاران خود تأکید کرد و گفت: مناسبات مدیریت شهری با همکاران باید بر پایه رفاقت، صمیمیت و پاکدستی استوار باشد چون در غیر این صورت پیشبرد امور سخت خواهد شد.

دکترجمالی نژاد با اشاره به اینکه شهرداری و مدیریت شهری با همدلی و همکاری مردم و در محور توسعه شهر نقش اساسی دارد، یاد آور شد: اگر شهرداری به شورا اهمیت ندهد و اعتنایی به آن نکند این امر به بدنه شهرداری نفوذ خواهد کرد و هرج مرج در شهرداری زیاد می‌شود.

رییس سازمان شهرداریها و دهیاریهای کشور با بیان اینکه اگر شهرداری نتواند اعتماد مردم را جلب کند نمی‌تواند در هیچ مرحله‌ای موفق شود، گفت: اگر اعتماد در شهر نباشد سرمایه‌گذاری، مشارکت، افزایش درآمد، کاهش هزینه‌ها، همدلی، رفاقت و دوستی از بین می‌رود.

وی با اشاره به اینکه اگر شهرداران برنامه پنج ساله برای شهرداشته باشند، تمام برنامه های آنها اجرایی خواهد شد، افزود: باید فاصله مردم با شهرداری و شورا از بین برود و ساده زیستی در شهرداری وجود داشته باشد و همچنین باید شهردار و عوامل آن در بین مردم باشند تا موجب اعتماد آنها نسبت به شهرداری و شورا شوند.

معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور، گلستان را یک استان ویژه و طلایی دانست و افزود: باید ازظرفیتهای استاندار و معاون عمرانی استاندار که از نیروی های فعال و قوی کشور هستند، استفاده بهینه شود.

وی در پایان از نمایندگان مجلس خواست که از در قانون بودجه سال آینده از موضوعات مرتبط با شهرداریها حمایت و دفاع کنند.

در این نشست سید مناف هاشمی استاندار گلستان با تاکید اینکه کاهش هزینه در مدیریت شهری درآمد است، اظهار کرد: شهرداران باید جهت اشتغال پایدار در حوزه کاری خود و برای جذب سرمایه گذار تلاش کنند و مدیریت استان نیز از آنها حمایت می کند.

وی با اشاره به اینکه اختیارات شهرداری‌ها از بسیاری دستگاه‌های اجرایی بیشتر است، افزود: شهرداریها با کمترین اتکا به منابع مالی دولتی باید روی پای خود باشند.

استاندار گلستان اسکان مسافران در حوزه مدیریت شهری را یکی از مهمترین برنامه های شهرداری ها دانست و یاد آور شد: شهرداری و شوراها باید هنرخود را زمینه جذب سرمایه گذار بروز داده و پیگری جدی را داشته باشند.

وی با بیان اینکه اعتماد مردم، بالاترین سرمایه است، خاطر نشان کرد: شهرداران و منتخبان شورای شهر باید قدردان این نعمت باشند و جهت آبادانی شهر تلاش نمایند.

استاندار گلستان با اشاره به اینکه در بعضی از شهرداریها حقوق پرداختی به کارکنان بسیار بالا و نامتعارف است، گفت: شهرداران باید بودجه شهرداریها را که بیت المال است درست مصرف کرده و با این افراد نیز برخورد خواهیم کرد.

دکتر هاشمی اعتبارات تخصیص یافته امسال استان به شهرداریها را خوب توصیف کرد و اظهار کرد: سال قبل مبلغ 10 میلیارد تومان اعتبار به شهرداریها تعلق گرفت و امسال نیز با افزایش بیش از دوبرابری تا پایان سال مالی به 22 میلیارد تومان خواهد رسید.

وی رفع مشکل چارت سازمانی شهرداریها، زباله استان، ماشین آلات خدماتی شهرداریها را از جمله مشکلات شهرداری های استان گلستان ذکر نمود و خواستار بررسی دقیق آنها در وزارت کشور و سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور شد.

   تصاویر مرتبط

 

کد: 50017464

زمان انتشار: پنج شنبه 10 آبان 1397 06:10 ب.ظ

تعداد نمایش: 315

تمامی حقوق برای سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور محفوظ است.