شیوه‌نامه برگزاری روز روستا ابلاغ شد

شيوه‌نامة برگزاري 15 مهرماه روز روستا و گرامي‌داشت آن از سوي مهندس خندان‌دل معاون عمران و توسعه امور شهري و روستايي وزير كشور و رييس سازمان شهرداري‌ها و دهياري‌هاي كشور به استانداري‌ها ابلاغ شد.

به گزارش روابط عمومي سازمان شهرداري‌ها و دهياري‌هاي كشور‌، متن اين شيوه‌نامه به اين شرح است:

"با تصويب روز 15 مهرماه به عنوان «روز روستا»، فرصت مناسبي براي ارج‌ نهادن به روستاييان، توجه بيشتر به مسايل و نيازهاي آن‌ها، تجليل از نهادها و دستگاه‌هاي متولي امور روستاها به منظور معرفي فرهنگ روستايي و جايگاه روستاها و قابليت‌هاي موجود و متنوع آن‌ها فراهم آمده است.

در همين راستا پيشنهاد مي‌شود با نزديك شدن به روز روستا اقدامات زير به طور جدي در دستور كار آن معاونت و واحدهاي استاني به ‌ويژه فرمانداري‌ها، بخشداري‌ها و دهياري‌ها قرار گيرد و گزارش اقدامات نيز به حوزه معاونت امور دهياري‌هاي اين سازمان منعكس شود.

1- برگزاري مراسم بزرگداشت اين روز در روستاهاي استان با محوريت نهاد دهياري و شوراي اسلامي روستا متناسب با شرايط اقليمي، فرهنگي و اجتماعي روستاهاي استان و مزيت نسبي هر روستا.

2- برگزاري نمايشگاه يا بازارچه فروش محصولات و صنايع دستي روستايي و همچنين برگزاري مسابقات فرهنگي-ورزشي و معرفي استعدادهاي برتر در زمينه‌هاي مختلف و نيز تجليل از افراد موفق روستا.

3- دعوت از نخبگان و افراد موفق هر روستا براي حضور در مراسم و برنامه‌هاي فوق‌الاشاره؛ به ويژه افرادي كه در سطح ملي و بين‌المللي موفقيت‌هاي علمي، اقتصادي، هنري، ورزشي و ... كسب كرده يا در سمت‌هاي مديريتي استاني يا ملي به خدمت اشتغال دارند و تلاش براي بهره‌مند شدن هر چه بيشتر روستاي زادگاه‌شان از سرمايه‌هاي اجتماعي، فرهنگي و اقتصادي آن‌ها.

4- هماهنگي با اداره كل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري و اداره كل آموزش و پرورش استان براي برگزاري برنامه‌هاي ويژه گردشگري روستايي در اين ايام با حضور دانش‌آموزان و خانواده‌هاي شهري در روستاهاي استان به منظور آشنايي با فرهنگ روستايي.

5- انعكاس خبري اقدامات فوق در صدا و سيماي استان، مطبوعات و پايگاه‌هاي اطلاع‌رساني مجازي در قالب مصاحبه، پخش تيزر، تهيه مستند و ساير قالب‌هاي ممكن و مناسب.

کد: 5004723

زمان انتشار: دوشنبه 13 مهر 1394 09:26 ق.ظ

تعداد نمایش: 65

تمامی حقوق برای سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور محفوظ است.