بازديد قائم مقام سازمان شهرداري ها و دهياري هاي كشور ازنمایشگاه توانمندی های روستاییان و عشایر

بازديد قائم مقام سازمان شهرداري ها و دهياري هاي كشور ازنمایشگاه توانمندی های روستاییان و عشایر

مهندس راحتي قائم مقام سازمان شهرداري ها و دهياري هاي كشور صبح چهارشنبه 15 دی از دومین نمایشگاه توانمندی های روستاییان و عشایر در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران بازديد نمود.

به گزارش روابط عمومي سازمان شهرداري ها و دهياري هاي كشور، این نمایشگاه در روزهای 15 الی 18 دی ماه سال جاری با حضور تمامی استان ها و شهرستان های کشور، دستگاه های اجرایی مرتبط با خدمت رسانی به روستاها و مناطق عشایری، دهياري ها و شركت هاي تعاوتي دهياري ها، تولید کنندگان محصولات، صنایع دستی و روستایی پذيراي بازديدكنندگان است.

در این نمایشگاه سعي شده با بهره گیری از نمادهای روستایی و حضور نمایندگان اقوام، زندگي روستائيان و عشاير و ایلات به نمایش گذاشته شود و بخش عمده اي از روستاهای ایران با محصولات، تولیدات و آداب و فرهنگشان در آن حضور دارند.

ارایه محصولات و توانمندی های استانها و شهرستانها، نمایشگاه نوآوری ها و ایده های نو، روستای نمادین، چادرهای عشایری در ایل نمادین، نمایشگاه عملکرد دستگاه های ملی، سازمان های مردم نهاد و شرکت های بوم گردی، کارگاه های آموزشی، محوطه مراسم آیینی و بازی های بومی و محلی، سفره خانه و چایخانه سنتی از بخش های مختلف این نمایشگاه است.

مهندس راحتي در بازديد از بخش هاي مختلف اين نمايشگاه در غرفه هاي استان ها و شركت هاي تعاوني دهياري ها و دهياري ها هم حاضر شد و ضمن صحبت با مديران و مسئولان از نزديك در جريان دستاوردها و توانمندي هاي آنها قرار گرفت.

وي در اين بازديد بر توجه به جایگاه با اهميت روستاها، دهياري ها و عشایر در اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی و فرایند توسعه کشور و همچنين شناخت صحیح توانایی ها و سرمایه های انسانی و ظرفیت های موجود در روستاها، تبیین جایگاه روستا و مناطق عشایری به عنوان کانون تولید و ارزش آفرینی در راستای تحقق سیاست های ابلاغی رهبر معظم انقلاب در برنامه ششم توسعه تاكيد نمود.

 

 

 

کد: 5008195

زمان انتشار: چهارشنبه 15 دی 1395 02:44 ب.ظ

تعداد نمایش: 137

تمامی حقوق برای سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور محفوظ است.