اتوبوس های مشمول طرح بازسازی ناوگان اتوبوسرانی به سیستم های هوشمند تجهیز می شوند

اتوبوس های مشمول طرح بازسازی ناوگان اتوبوسرانی به سیستم های هوشمند تجهیز می شوند

در جلسه هماهنگی و راهبری کارگروه طرح بازسازی 1500 دستگاه اتوبوس درونشهری در سال 95، اعلام شد که تمامی این اتوبوس ها به سامانه های هوشمند تجهیز می شوند.

به گزارش روابط عمومی سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور، در این جلسه مقرر شد بمنظور نظارت بر عملکرد ناوگان اتوبوسرانی شهری و بررسی چگونگی بازسازی های صورت گرفته، تمامی 1500 دستگاه اتوبوسی که امسال در سطح کشور بازسازی می شوند به سامانه های هوشمند مجهز خواهند شد تا عملکرد آنها مشخص باشد.

دفتر حمل و نقل عمومی و ترافیک شهری سازمان نیز در این جلسه اعلام کرد که با اشاره به مصوبه جلسه هفته گذشته کارگروه در خصوص توجه به کیفیت و استانداردهای لازم در بازسازی اتوبوس ها، در نامه ای به مدیران عامل اتوبوسرانی های پنج مرکز بازسازی مرحله نخست اجرای طرح بازسازی 1500 دستگاه اتوبوس درونشهری در سال 95 شامل تهران، اصفهان، اهواز، قزوین و مشهد بر رعایت کیفیت و تهیه لوازم مرغوب و اصلی تاکید شده است.

در ادامه گزارشی از برنامه ریزی برای افزایش مراکز بازسازی در مرحله دوم اجرای این طرح و همچنین اقدامات صورت گرفته برای شناسایی ناوگان هدف در مرحله دوم اجرای طرح ارائه شد.

در این جلسه مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی قزوین گزارشی از اقدامات صورت گرفته در مرکز بازسازی اتوبوسهای این شهر ارائه نمود.

شایات ذکر است در مرحله نخست اجرای این طرح، 450 دستگاه اتوبوس در پنج مرکز بازسازی می شوند و تا مهر ماه تحویل شهرداری های مربوطه، به غیر از کلانشهرها، می شوند.

در حال حاضر 100 دستگاه اتوبوس در مرکز بازسازی اصفهان، 100 دستگاه در اهواز، 50 دستگاه در تهران، 130 دستگاه در مشهد و 70 دستگاه در قزوین در حال بازسازی است.

این جلسه صبح دوشنبه 17 خردادماه ماه با حضور مهندس راحتی قائم مقام، نوذرپور معاون امور شهرداری ها و جعفرپور مدیرکل دفتر حمل و نقل عمومی و ترافیک شهری سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور، محمدیان دبیر شورای عالی هماهنگی ترافیک شهرهای کشور، مدیران عامل اتحادیه های مرتبط با حمل و نقل عمومی شهری، نماینده شهرداری تهران و سایر مسئولان ذیربط در سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور تشکیل شد.

کد: 5005821

زمان انتشار: دوشنبه 17 خرداد 1395 08:24 ق.ظ

تعداد نمایش: 42

تمامی حقوق برای سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور محفوظ است.