معاون امور شهرداری ها: شهرها باید دارای شرایط قانونی ایجاد مترو باشند

معاون امور شهرداری ها: شهرها باید دارای شرایط قانونی ایجاد مترو باشند

معاون امور شهرداری های سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور در زمینه اظهارات برخی مسئولان استانداری ها مبنی بر ضرورت انجام مطالعات مترو که در رسانه ها انعکاس یافته بود بر داشتن شرایط قانونی برای ایجاد قطار شهری ها تاکید نمود.

به گزارش روابط عمومی سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور، علی نوذرپور گفت:  طبق ماده (2) قانون حمایت از سامانه های حمل و نقل ریلی شهری و حومه، در شهرهای بالای یک میلیون نفر جمعیت، انجام مطالعات امکان سنجی سامانه حمل و نقل ریلی شهری و حومه بر مبنای مطالعات طرح جامع حمل و نقل و ترافیک مصوب، الزامی است.

وی در ادامه اظهار کرد: از آن جایی که جمعیت برخی مراکز استان ها کمتر از یک میلیون نفر می باشد،  بنابراین طرح مسئله مترو برای این شهر مغایر با قانون مذکور است.

نوذرپور همچنین با بیان اینکه طبق ماده (2) قانون حمایت از سامانه های حمل و نقل ریلی شهری و حومه، مرجع تصویب مطالعات یادشده، شورای عالی هماهنگی ترافیک شهرهای کشور می باشد، گفت: بنابراین قبل از انجام مطالعات امکان سنجی سامانه حمل و نقل ریلی می بایست ابتدا مطالعات طرح جامع حمل و نقل و ترافیک شهرها که در آن سامانه ریلی توصیه شده است، به تایید شورای مذکور برسد.

کد: 5006702

زمان انتشار: چهارشنبه 30 تیر 1395 08:49 ق.ظ

تعداد نمایش: 237

تمامی حقوق برای سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور محفوظ است.