نشست ملي مديران كل دفاتر امور روستائي و شوراهاي استانداري ها تشكيل شد

نشست ملي مديران كل دفاتر امور روستائي و شوراهاي استانداري ها تشكيل شد

بيست و هشتمين نشست ملي مديران كل دفاتر امور روستايي و شوراهاي استانداري‌هاي كشور‌ صبح سه‌شنبه 24 اسفند به ميزباني معاونت امور دهياري هاي سازمان شهرداري ها و دهياري هاي كشور در اين سازمان تشكيل شد.

به گزارش روابط عمومي سازمان شهرداري ها و دهياري هاي كشور، در اين نشست سعيدرضا جندقيان معاون امور دهياري هاي سازمان شهرداري ها و دهياري هاي كشور گزارشي از اهم اقدامات اين معاونت در سال 95 ارائه نمود.

وي اقدامات صورت گرفته در زمينه ترويج فرهنگ كارآفريني و رونق اقتصادي در عرصه های روستایی، بسترسازي براي ايجاد درآمد پايدار در دهياري‌ها از طريق پرداخت تسهيلات كم‌ بهره، ايجاد توازن در توزيع اعتبارات با بهره‌گيري از ظرفيت بند «واو» تبصره «6» قانون بودجه و اقدامات انجام گرفته در راستاي ترويج فرهنگ كارآفريني و رونق اقتصادي را تشريح نمود.

وي همچنين از انتخاب 432 طرح از بين طرح‌هاي خلاقانه و كارآفرينانه روستايي و بازديد ميداني و راستي آزمايي طرح هاي احصاء شده و انتخاب 54 طرح به منظور درج در كتاب كارآفرينان روستايي با هدف نشر و ترويج ايده هاي خلاقانه، نوآورانه و مبتني بركارآفريني روستايي، بررسي طرح هاي برگزيده شركت هاي تعاوني دهياري‌ها و وصول 88 طرح ارسالي از 19 استان كشور و انجام داوري اوليه و انتخاب 33 طرح از 15 استان كشور و برگزاري جلسه داوري نهائي خبر داد.

جندقيان همچنين از نهائي شدن سند توسعه راهبردي عملياتي روستاها خبر داد.

در ادامه اسد معاني معاون توسعه منابع و پشتيباني سازمان شهرداري ها و دهياري هاي كشور گزارشي از اقدامات صورت گرفته در اين معاونت در زمينه دهياري ها ارائه نمود.

وي گفت: يكي از مباحث مرتبط با دهياري ها، تامين ماشين آلات موردنياز آنها شامل حمل زباله و آتش نشاني بود كه بر اساس نيازسنجي صورت گرفته از دهياري ها صورت گرفت و اعتبارات متمركز هم از سال جاري به حساب دهياري ها واريز شد..

وي ابرازاميدواري نمود كه توزيع اين ماشين ها به دهياري هاي واجد شرايط تا ارديبهشت 96 نهائي شود.

معاني همچنين به توجه سازمان شهرداري ها و دهياري هاي كشور به دو موضوع آتش نشاني و مديريت پسماند اشاره نمود و گفت: طبق برنامه ريزي هاي صورت گرفته در تلاشيم تا خاتمه سال 96 اقدامات لازم را در خصوص تكميل ايستگاه هاي آتش نشاني در شهرداري ها و دهياري ها و تجهيز آنها به ماشين آتش نشاني و همچنين موضوع مديريت اصولي پسماندهاي شهري و روستائي بصورت منطقه اي؛ انجام دهيم.

وي همچنين اقدامات صورت گرفته در خصوص رفع موانع پيش روي پرداخت تسهيلات از سوي پست بانك به طرح هاي دهياري ها را تشريح و ابرازاميدواري نمود كه جلسات كارگروه وام از ابتداي سال 96 بصورت مستمر تشكيل شود.

در ادامه ايرج ابصاري ذيحساب مديركل امور امور مالي و ذيحسابي سازمان شهرداري ها و دهياري هاي كشور گزارشي از اقدامات اين دفتر در خصوص دهياري ها از جمله واريز اعتبارات متمركز مستقيما به حساب دهياري ها در سال 96 براي نخستين بار و اصلاح قانون ماليات بر ارزش افزوده ارائه نمود.

همچنين علي اكبر اسدي مديركل دفتر برنامه و بودجه سازمان هم گزارشي از موارد مرتبط با قانون بودجه سال 96 و برنامه ششم توسعه با موضوع دهياري ها و اقدامات اين دفتر در خصوص دهياري ها و مديريت روستائي ارائه نمود.

 

تصاوير همايش

 

 

کد: 5008786

زمان انتشار: سه شنبه 24 اسفند 1395 01:15 ب.ظ

تعداد نمایش: 329

تمامی حقوق برای سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور محفوظ است.