60 دستگاه اتوبوس بازسازی شده به شهرداری های استان خوزستان واگذار شد

60 دستگاه اتوبوس بازسازی شده به شهرداری های استان خوزستان واگذار شد

در ادامه واگذاري مرحله نخست اتوبوس هاي بازسازي شده به ناوگان اتوبوسراني شهري، چهارشنبه 24 آذرماه 60 دستگاه اتوبوس بازسازی شده در مركز بازساري اهواز طي مراسمي تحويل شهرداري هاي استان خوزستان شد.

به گزارش روابط عمومي سازمان شهرداري ها و دهياري هاي كشور، اين مراسم با حضور استاندار خوزستان و جمعي از شهرداران و مسئولان اين استان و اسد معاني معاون توسعه منابع و پشتيباني سازمان شهرداري ها و دهياري هاي كشور برگزار شد.

معاني در اين خصوص گفت: طرح بازسازی یک هزار و500 دستگاه اتوبوس شهری امسال در راستای تقویت و به روز رسانی اتوبوس های موجود ناوگان حمل ونقل عمومی درون شهری از سوي سازمان شهرداري ها و دهياري هاي كشور آغاز شده که واگذاری 60 دستگاه اتوبوس به شهرداري استان خوزستان در این راستاست.

وی افزود: طرح یاد شده با امکانات موجود داخلی و به منظور افزایش ظرفیت جابجایی مسافر به اجرا درآمده است.

معاني اضافه كرد: در مرحله نخست اجرای طرح یادشده، 470 دستگاه اتوبوس در پنج مرکز بازسازی اتوبوس ها در شهرهای اصفهان، اهواز، تهران، قزوین و مشهد بازسازی می شود كه با احتساب 60 دستگاه مربوط به شهر اهواز تاكنون 212 دستگاه از این اتوبوس ها تحویل شهرداري ها شده است.

وی افزود: اتوبوس های بازسازی شده در استان محل بازسازی و یا استان های همجوار وارد ناوگان اتوبوسرانی شهری خواهد شد.

معاني همچنين گفت: تعمیر فنی موتور( گیربکس- سیستم ترمز)، تعویض لاستیک، تعویض باطری، چراغ ها تماما سالم، بازسازی و نقاشی کامل بدنه و سقف، شیشه ها و صندلی ها تماما سالم و تمام قسمت های سقف، جلوداشبورد و فضای داخلی سالم، حداقل الزامات بازسازی ناوگان اتوبوس هاست که این الزامات مطابق شیوه نامه اجرایی این طرح است.

وی در عین حال از تشکیل کمیته فنی متشکل از یک نماینده سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور، یک ناظرمقیم برای هر منطقه بازسازی ویک تن از اتحادیه اتوبوسرانی های شهری کشور خبر داد وافزود: کمیته فنی موظف است در مراحل مختلف بر روند بازسازی نظارت کامل داشته باشد و چگونگی اجرایی کار را به مدیر طرح گزارش کند.

شايان ذكر است در مرحله اول واگذاری؛ 52 دستگاه اتوبوس بازسازی شده در مرکز مشهد به شهرداری های استان های خراسان رضوی، خراسان شمالی و خراسان جنوبی،50 دستگاه اتوبوس بازسازی شده در مرکز بازسازی تهران به شهرداری های استان تهران، 50 دستگاه اتوبوس بازسازی شده در مركز بازساري اصفهان به شهرداري هاي استان اصفهان و ساوه و شهركرد تحويل شده است.

کد: 5008064

زمان انتشار: چهارشنبه 24 آذر 1395 09:04 ق.ظ

تعداد نمایش: 7

تمامی حقوق برای سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور محفوظ است.