واگذاری 50 دستگاه اتوبوس بازسازی شده به شهرداری های استان تهران

واگذاری 50 دستگاه اتوبوس بازسازی شده به شهرداری های استان تهران

معاون امور شهرداری های سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور از واگذاری 50 دستگاه اتوبوس بازسازی شده در مرکز بازسازی تهران به شهرداری های استان تهران در اجرای طرح بازسازی 1500 دستگاه اتوبوس درونشهری خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور، علی نوذرپور با بیان این مطلب افزود: طرح بازسازی 1500 دستگاه اتوبوس شهری در سال 95، سال «اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل» دراجرای سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی، در راستای تقویت و بروزرسانی اتوبوس های موجود حمل و نقل عمومی درون شهری با امکانات موجود داخلی و به منظور افزایش ظرفیت جابجایی مسافر در سامانه اتوبوسرانی شهری در سال 1395 از سوی سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور اجرایی می شود.

وی افزود: در مرحله اول اجرای این طرح،470 دستگاه اتوبوس در پنج مرکز بازسازی اتوبوس ها در شهرهای اصفهان، اهواز، تهران، قزوین و مشهد در حال بازسازی است.

به گفته وی، مطابق شیوه نامه اجرایی این طرح، حداقل الزامات بازسازی ناوگان عبارت است از: تعمیر فنی موتور (گیربکس- سیستم ترمز و ....)، تعویض لاستیک، تعویض باطری، چراغ ها تماما سالم، بازسازطی و نقاشی کامل بدنه و سقف، شیشه ها تماما سالم، صندلی ها تماما سالم و تمام قسمتهای سقف، جلوداشبورد و فضای داخلی سالم.

نوذرپور اضافه کرد: این اتوبوس ها بعد از خاتمه بازسازی، بین شهرهای کشور به غیر از کلانشهرها توزیع و اتوبوس های بازسازی شده در استان محل بازسازی و یا استان های همجوار آن وارد ناوگان اتوبوسرانی شهری می شود.

وی در ادامه توضیح داد: به منظور اجرایی شدن این طرح، کمیته فنی شامل یک نفر نماینده سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور، یک نفر ناظر مقیم برای هر منطقه بازسازی ویک نفر از اتحادیه اتوبوسرانی های شهری کشور تشکیل شده است. کمیته فنی موظف است در مراحل مختلف بر روند بازسازی نظارت کامل داشته و چگونگی اجرایی کار را به مدیر طرح گزارش نماید و پرداخت مرحله ای وجوه به مراکزبازسازی و تحویل اتوبوس به شهرداری ها منوط به تائید عملکرد آنها از سوی کمیته فنی است.

نوذرپور همچنین گفت: در حال حاضر 100 دستگاه اتوبوس در مرکز بازسازی اصفهان، 100 دستگاه در اهواز، 70 دستگاه در تهران، 130 دستگاه در مشهد و 70 دستگاه در قزوین در حال بازسازی است.

وی افزود: در مرحله اول واگذاری همزمان با عید غدیر 52 دستگاه اتوبوس بازسازی شده در مرکز مشهد، به شهرداری های استانهای خراسان رضوی، خراسان شمالی و خراسان جنوبی تحویل شد.

 نوذرپور اضافه کرد: در مرحله اول واگذاری اتوبوس های بازسازی شده مرکز تهران، 50 دستگاه اتوبوس به شهرداری های استان تهران تحویل می شود.

وی در خاتمه گفت: از470 دستگاه اتوبوسی که در مرحله اول بازساری می شوند، حداقل 250 دستگاه تا ابتدای مهرماه و مابقی مطابق برنامه زمان بندی تا آذرماه به شهرداری های مشمول، تحویل خواهد شد.

کد: 5007224

زمان انتشار: یکشنبه 11 مهر 1395 09:59 ق.ظ

تعداد نمایش: 9

تمامی حقوق برای سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور محفوظ است.