زیارتی نصرآبادی مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی و مدیریت توسعه روستایی سازمان خبر داد:

برگزاری کارگروه توسعه مدیریت و سرمایه انسانی دهیاری‌ها

برگزاری کارگروه توسعه مدیریت و سرمایه انسانی دهیاری‌ها

به گزارش روابط عمومی سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور، بیست و سومین نشست کارگروه توسعه مدیریت و سرمایه انسانی دهیاری‌ها با حضور مدیران‌کل دفاتر امور روستایی و شوراهای استانداری‌های تهران، خوزستان، مرکزی، فارس، لرستان، اردبیل، خراسان شمالی و مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی و مدیریت توسعة روستایی به میزبانی استانداری تهران برگزار شد.

اسماعیل زیارتی نصرآبادی با اعلام این خبر اظهار داشت: کارگروه مذکور به عنوان یکی از کارگروه‌های تخصصی چهارگانه دهیاری‌ها، مسائل و مشکلات موجود در زمینه مسایل نیروی انسانی دهیاری‌ها و مدیریت روستایی را مورد بررسی قرار داده و بازوی مشورتی معاونت امور دهیاری‌ها در حوزه تخصصی خود به شمار می‌رود.

مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی و مدیریت توسعه روستایی سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور اظهار داشت: در ابتدای این جلسه با رای‌گیری اعضاء، مدیرکل محترم دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری خوزستان به عنوان رئیس کارگروه انتخاب شد و در ادامه نیز شیوه نامه تدوین برنامه پنج‌ساله دهیاری‌ها مورد بررسی کارشناسی حاضرین قرارگرفت و پس از اعلام نظرات و مباحث مطرح‌شده، به تصویب نهایی کارگروه رسید.

وی افزود: بر اساس این شیوه نامه مقرر شد تا در مرحله اول در روستاهای بالای 1500 نفر جمعیت، برنامه پنج‌ساله دهیاری با محوریت دهیاری و مشارکت اعضای شورای اسلامی، نخبگان و مردم روستا تهیه و تدوین شود و همچنین مقرر شد تا با عنایت به ابلاغ شیوه‌نامه تشکیل هیات‌های اندیشه‌ورز در سطح روستاهای کشور از سوی معاونت امور دهیاری‌های سازمان، از ظرفیت این هیات‌ها نیز در تدوین برنامه پنج‌ساله دهیاری‌ها استفاده شود.

وی بیان داشت: فهرستی از وظایف قابل واگذاری دستگاه‌های اجرایی به دهیاری‌ها که بر اساس بند (الف) ماده 28 قانون برنامه ششم توسعه، از استانداری‌های سراسر کشور احصا شده بود، مورد بررسی قرار گرفت و مقرر شد تا این موارد به استانداری‌های سراسر کشور ارسال شود تا پس از اخد نظرات تمامی استان‌ها در جلسه بعدی کارگروه مجدداً مطرح شود.

 وی خاطرنشان کرد: از دیگر مصوبات این کارگروه، برگزاری منظم جلسات، هر دوماه یکبار بود که در این راستا، برنامه کارگروه تا آخر سال جاری و میزبانان هر جلسه مشخص شدند.

کد: 50015475

زمان انتشار: یکشنبه 10 تیر 1397 07:32 ق.ظ

تعداد نمایش: 142

تمامی حقوق برای سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور محفوظ است.