موافقت وزیر کشور با صدور مجوز تأسیس 189 دهیاری در استان کرمانشاه

معاون امور دهیاری‌های سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور از صدور مجوز تأسیس دهیاری برای 189 روستای متقاضی و واجدشرایط در استان کرمانشاه به امضای وزیر کشور خبر داد.

محسن کوشش‌تبار با اعلام این خبر اظهار کرد : به دنبال احساس نیاز اهالی تعدادی از روستاهای استان کرمانشاه که فاقد دهیاری بودند و ارسال درخواست آن‌ها از طریق استانداری و پس از بررسی‌های صورت گرفته در این زمینه، دکتر رحمانی فضلی وزیر کشور با تأسیس دهیاری در این روستاها، چنانچه خارج از محدوده شهرهای همجوار باشند، موافقت نمود و مراتب به استانداری کرمانشاه ابلاغ شد.

وی در ادامه افزود : به این ترتیب، تعداد مجوزهای دهیاری‌ صادره برای استان کرمانشاه به یک هزار و 622 و مجوزهای دهیاری صادره در سراسر کشور به 32 هزار و 538 رسید.

کوشش تبار همچنین متذکر شد که براساس سرشماری عمومی نفوس و مسکن سال 1390 به عنوان مرجع رسمی و مورداستناد سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور، جمعیت استان کرمانشاه یک میلیون و 945 هزار و 227 نفر است که 30 درصد این جمعیت که معادل583 هزار و 381 نفر می‌باشد در دو هزار و 632 روستا ساکن هستند که از این تعداد 1741 روستا بالای 20 خانوار و دارای شورای اسلامی هستند.

وی در ادامه اعلام کرد: 189 روستایی که در ابلاغ اخیر وزیر محترم کشور مجوز تأسیس دهیاری دریافت داشته‌اند،30 هزار و 333 نفر معادل 7921 خانوار به جمعیت روستایی تحت پوشش دهیاری‌ها اضافه نموده است و به این ترتیب 5 درصد از جمعیت روستایی استان کرمانشاه که تاکنون فاقد دهیاری بوده‌اند طی مجوز اخیر از نعمت حضور دهیاری به عنوان مدیریت ارشد روستا بهره‌مند شده‌اند.

معاون امور دهیاری‌های سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور در ادامه گفت: استان کرمانشاه یکی از مهم‌ترین استان‌های غرب کشور می باشد که به دلیل مرز مشترک با کشور عراق از اهمیت راهبردی خاصی برخوردار است و حضور دهیاران به عنوان نمایندگان حاکمیت و حلقه رابط و قابل اعتماد میان اهالی و زمامداران کشور به پیشبرد توسعه پایدار در این استان کمک شایان توجهی نموده و شاهد تحقق عملی نامگذاری سال جاری در کلام مقام معظم رهبری یعنی «دولت و ملت؛ همدلی و همزبانی» خواهیم بود.

وی ابراز امیدواری کرد با توسعه پوشش مدیریت روستایی در سراسر کشور در آینده‌ای نزدیک شاهد تبلور هرچه بیشتر توسعه پایدار روستایی به عنوان یکی از ارکان اساسی توسعه پایدار ملی خواهیم بود و دهیاری‌ها در پیوند با شوراهای اسلامی روستایی و دوشادوش آن‌ها در این زمینه نقشی اساسی ایفا می‌نمایند.

کد: 5005117

زمان انتشار: شنبه 15 اسفند 1394 01:00 ق.ظ

تعداد نمایش: 230

تمامی حقوق برای سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور محفوظ است.