معاون امور دهیاریها: وجود 32هزار دهیار درکشور ظرفیت ارزشمندی برای توسعه فرهنگ بومی است

http://media.shabestan.ir/Original/1394/06/26/IMG23211777.jpg http://media.shabestan.ir/Original/1394/06/26/IMG23203853.jpg

معاون امور دهياري‌هاي سازمان شهرداري‌ها و دهياري‌هاي كشور گفت: وجود 32هزار دهيار در سطح كشور ظرفيت ارزشمندي براي توسعه فرهنگ بومي روستايي و عشايري است.

محسن كوشش‌تبار روز پنجشنبه 26 شهريورماه با بيان مطلب فوق در مراسم اختتاميه كنگره ملي فرهنگ و هنر روستا و عشاير در مشهد افزود: حدود 22ميليون جمعيت روستايي در كشور وجود دارد كه بايد از اين ظرفيت براي نهادينه‌سازي فرهنگ بومي و توسعه فرهنگ ايراني اسلامي استفاده كرد.

وي يادآورشد: فرهنگ ايراني اسلامي تكيه‌گاه گستره وسيع فرهنگ و تمدن ايران كهن و از مهمترين دغدغه‌هاي دولت يازدهم است.

كوشش‌تبار با تأكيد بر تعامل مديران ارشد روستايي با مساجد گفت: بايد مسؤولين در چارچوب قانون به مساجد و كانون‌هاي فرهنگي هنري مساجد كمك كنند.

معاون دهياري‌هاي سازمان شهرداري‌ها و دهياري‌هاي كشور ادامه داد: مسجد بايد محل تلاقي تفكر روستايي و تفكرجهاني باشد و ضمن حفظ فرهنگ بومي، تغذيه فرهنگي لازم در روستاها از طريق مساجد انجام شود.

وي با بيان اينكه دهياران بايد از هر فرصتي براي گسترش قابليت فرهنگي و منش و رفتار فرهنگي استفاده كند، گفت: در دنياي كنوني و به عنوان يكي از چهار فرهنگ برتر دنيا در حوزه فرهنگ نيازمند نوآوري هستيم.

كوشش‌تبار ادامه داد: از آنجا كه هنر براي تجلي در اختيار فرهنگ است لذا بايد بافت روستايي با بكارگيري هنر فرهنگ ايراني اسلامي توسعه يابد.

وي گفت: ارتباط با نخبگان، خبرگان و اساتيد دانشگاه براي تحقق اين امر ضروري است.

چهارمين كنگره ملي فرهنگ و هنر روستا و عشاير با حضور بيش از 700 نفر از فعالان و نخبگان روستاها و عشاير كشور از 23 تا 26 شهريورماه در شهر مشهد برگزار شد.

کد: 5004724

زمان انتشار: شنبه 28 شهریور 1394 11:46 ق.ظ

تعداد نمایش: 39

تمامی حقوق برای سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور محفوظ است.