1700 دستگاه ماشین‌آلات عمرانی و خدماتی در اختیار دهیاری‌ها قرار می‌گیرد

مديركل دفتر هماهنگي عمراني و خدمات روستائي سازمان شهرداري‌ها و دهياري‌هاي كشور گفت: امسال يك هزار و 700 دستگاه ماشين‌آلات عمراني، خدماتي خريداري و در اختيار دهياري‌ها قرار مي‌گيرد.

به گزارش خبرگزاري جمهوري اسلامي، مجيد عبدالهي با بيان اين خبر در شهرستان خوي در جمع خبرنگاران اظهاركرد: وزارت كشور سال گذشته موفق به خريد دو هزار و 900 دستگاه ماشين‌آلات عمراني و خدماتي شد كه تاكنون 80 درصد اين ماشين‌آلات دراختيار دهياري‌هاي كشور قرار گرفته است.

وي افزود: امسال نيز برنامه‌ريزي شده كه بيش از يك هزار و 700 دستگاه ماشين‌آلات خدماتي خريداري شده و در اختيار دهياري‌هاي كشور قرار گيرد.

عبدالهي با بيان اينكه امسال براي خريد اين تعداد ماشين‌آلات بيش از 1100ميليارد ريال اعتبار مورد نياز است، گفت: ماشين‌آلات خريداري‌شده شامل خودروهاي جمع‌آوري زباله، ماشين آتش‌نشاني، لودر، ميني‌لودر، بكهولودر و كمپرسي است كه براي ارايه خدمات در مناطق روستائي تهيه و در اختيار دهياري‌ها قرار مي‌گيرد.

وي اظهار كرد: در حال حاضر بيش از 32هزار دهياري در كشور در حال فعاليت است كه اين تعداد دهياري به 85 درصد از جمعيت روستايي كشور خدمات ارايه مي‌دهند.

وي با اشاره به تهيه و ارائه لايحه قانون جامع دهياري‌ها از سوي وزارت كشور و تقديم آن به هيأت وزيران براي طي مراحل قانوني تصويب و بررسي آن در كميسيون‌هاي تخصصي دولت ابراز اميدواري نمود كه با تصويب اين لايحه در مجلس شوراي اسلامي شاهد حل مشكلات دهياري‌ها و شكوفايي عمراني در مناطق روستائي و ارائه بهتر خدمات به روستاها و ساكنان آنها باشيم.

کد: 5004726

زمان انتشار: چهارشنبه 25 شهریور 1394 02:14 ب.ظ

تعداد نمایش: 52

تمامی حقوق برای سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور محفوظ است.