دستورالعمل نحوه استفاده از خدمات موسسات حسابرسي در شهرداريها، سازمانها، موسسات، شركتهاي وابسته و تابعه ابلاغ شد

دستورالعمل نحوه استفاده از خدمات موسسات حسابرسي در شهرداريها، سازمانها، موسسات، شركتهاي وابسته و تابعه ابلاغ شد

مديركل دفتر برنامه ريزي و بودجه سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور از ابلاغ دستورالعمل " نحوه استفاده از خدمات موسسات حسابرسي در شهرداريها ، سازمانها ،موسسات ، شركتهاي وابسته و تابعه "، بعنوان بخشي از دستورالعمل نظارت مالی و حسابرسي توسط وزير كشور به استانداران خبر داد.

به گزارش روابط عمومي سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور، علي اكبر اسدي با بيان مطلب فوق اظهار كرد: هدف از تدوين اين دستورالعمل كه با همكاري صاحب نظران، دانشگاهيان، جامعه حسابداران رسمي ايران و متخصصين در استانداري‌ها تدوين و ابلاغ شده، ایجاد ساز و کار لازم برای انتخاب صحيح و اصولي موسسات حسابرسي عضو جامعه حسابداران رسمي ايران، توسط شوراهاي اسلامي شهر برای اجرای عملیات حسابرسي شهرداري‌ها و سازمان و موسسات تابعه و وابسته به آنها مي‌باشد.

وي افزود: این دستورالعمل که در راستاي اجرای مفاد 22 و 44 آیین نامه مالی شهرداری‌ها تهیه و تدوین شده است بستری را برای ارتقای نظارت مالی و شفافیت در شهرداری ها فراهم می کند.

اسدي اضافه كرد: در راستاي اين دستورالعمل، فهرست موسسات حسابرسي داراي تجربه و آشنا به قوانين و مقررات شهرداراي، جهت تسهيل در انتخاب به شوراهاي اسلامي شهرها پيشنهاد و ارائه خواهد شد.

 

 

 

کد: 5009256

زمان انتشار: سه شنبه 16 خرداد 1396 09:47 ق.ظ

تعداد نمایش: 1060

تمامی حقوق برای سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور محفوظ است.