تشكيلات شهرداري تبريز و سازمانهاي وابسته آن ابلاغ شد

تشكيلات شهرداري تبريز و سازمانهاي وابسته آن ابلاغ شد

مديركل دفتر نوسازي، تحول اداري و فناوري اطلاعات سازمان شهرداري ها و دهياريهاي كشور از تدوين و ابلاغ ساختار سازماني شهرداري تبريز به همراه 12 سازمان وابسته آن بر اساس ضوابط تشكيلاتي شهرداريها ابلاغي وزير كشور خبر داد.

به گزارش روابط عمومي سازمان شهرداري ها و دهياريهاي كشور، محمد حسن آبادي ضمن اعلام اين خبر گفت: ساختار مذكور با پيشنهاد شهرداري تبريز با هدف نوسازي، متناسب سازي و حذف واحدها و سازمان هاي غيرضروري، ادغام وظايف موازي و مشترك براساس همبستگي و تجانس امور تدوين شد.

وي در ادامه اظهار كرد: ساختار جديد شهرداري تبريز با 6 معاونت برنامه ریزی و توسعه سرمايه انسانی، معاونت مالی و اقتصادی، معاونت حمل و نقل و ترافیک، معاونت فنی و عمرانی، معاونت خدمات شهری، معاونت شهرسازی و معماری تنظيم شد.

حسن آبادي افزود: در اين ساختار علاوه بر 20 اداره كل براي انجام وظايف و ماموريتهاي شهرداري در ستاد شهرداري تبريز، 10 منطقه شهرداري و 12 سازمان وابسته پيش‌بيني شده است.

وي عناوين 12 سازمان وابسته به شهرداري تبريز را به اين شرح اعلام نمود: سازمان مدیریت پسماند، سازمان حمل و نقل ریلی، سازمان مدیریت آرامستانها، سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی، سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات،‌ سازمان مدیریت حمل و نقل بار، سازمان مدیریت حمل و نقل مسافر، سازمان سیما، منظر و فضاي سبز شهری، سازمان عمران و باز آفرینی فضاهای شهری، سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فراورده های کشاورزی، سازمان سرمايه‌گذاري و مشاركتهاي مردمي و سازمان فرهنگي، اجتماعي و ورزشي.

حسن آبادي همچنين گفت: با ابلاغ ساختار جديد شهرداري تبريز، ساختار سازماني ابلاغي قبلي شهرداري و همچنين ساختار سازماني ابلاغي قبلي سازمان‌هاي وابسته به آن شهرداري ملغي‌الاثر است.

وي اضافه كرد: لازم است شهرداري تبريز ظرف مدت حداكثر يك ماه، كارمندان رسمي و پيماني را با رعايت شرايط احراز بر اساس طرح طبقه‌بندي مشاغل كارمندي به پست‌هاي سازماني ابلاغي جديد انتصاب داده و در شوراي اداري و استخدامي آن شهرداري به تصويب و تاييد برساند.

وي افزود: همچنين شهرداري تبريز مكلف است بر اساس سازمانهاي وابسته ابلاغي، اساسنامه سازمان هاي وابسته شهرداري را بر اساس الگوهاي اساسنامه‌هاي سازمان هاي وابسته تهيه و پس از تاييد شوراي اسلامي شهر تبريز جهت تصويب به سازمان شهرداري ها و دهياري هاي كشور برساند.

کد: 5008772

زمان انتشار: دوشنبه 23 اسفند 1395 01:53 ب.ظ

تعداد نمایش: 972

تمامی حقوق برای سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور محفوظ است.