دکتر جندقیان درهمایش مدیران کل امور روستایی استانداری‌ها:

مدیریت سه هزار دهیاری بر عهده ی زنان است

مدیریت سه هزار دهیاری بر عهده ی زنان است

 معاون امور دهیاری های سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور با اشاره به اینکه شمار دهیاری های مصوب در کشور 36 هزار و 200 دهیاری است، گفت: در دولت تدبیر وامید برای تاسیس 6 هزار دهیاری مجوز صادر شد و سه هزار دهیار زن در کشور وجود دارد.

به گزارش روابط عمومی سازمان شهرداری ها ودهیاری های کشور،‌ دکتر سعید رضا جندقیان درهمایش مدیران کل امور روستایی استانداری‌های سراسر کشور در تبریز با بیان اینکه آیین نامه استخدامی دهیاران اصلاح و به امضای وزیر کشور رسیده است، گفت: این آیین نامه به معاون اول رییس جمهوری ارسال شده و در صورت ابلاغ خبرهای خوبی در راه است.

وی در ارتباط با امنیت شغلی دهیاران اظهار داشت: در این خصوص آیین نامه حقوق و دستمزد دهیاران اصلاح و متناسب با طبقه، عملکرد و سنوات پرداخت می شود، همچنین آیین نامه اجرایی برای عملکرد دهیاران نیز اصلاح شده است.

وی با بیان اینکه در حوزه گردشگری روستایی اعتبارات بر روستاهای هدف گردشگری متمرکز شده است، افزود: در کل کشور 500 روستای هدف گردشگری شناسایی شده که در سال گذشته برای هر روستا 100 میلیون تومان اعتبار تخصیص یافت.

جندقیان با اشاره به اینکه تبریز به عنوان پایتخت گردشگری جهان اسلام در سال جاری انتخاب شده است، ادامه داد: در آذربایجان شرقی حدود 12 روستای هدف گردشگری شناسایی شده که برای زیرساخت های گردشگری آنها اعتبارات لازم تخصیص یافته است.

معاون امور دهیاری های سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور با اشاره به اینکه رویکرد دولت، تقویت دهیاری هاست گفت: با توجه به اینکه منابع ما بیشتر منابع ارزش افزوده مالیاتی است نزدیک به 75 درصد اعتبارات این بخش تحقق یافته است.

براساس این گزارش،‌ در همایش مدیران کل امور روستایی استانداری‌های سراسر کشور که در تبریز برگزار شد، از دفاتر امور روستایی برگزیده استانداری‌های کشور که براساس شیوه‌نامه سنجش تعامل این دفاتر با معاونت امور دهیاری‌های سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور حائز رتبه‌های برتر شده بودند، قدردانی شد.

کد: 50015476

زمان انتشار: یکشنبه 10 تیر 1397 08:41 ق.ظ

تعداد نمایش: 129

تمامی حقوق برای سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور محفوظ است.