نخستين همايش مديران‌عامل شركت‌هاي تعاوني دهياري‌ها 22 مرداد در تهران برگزار مي شود

نخستين همايش مديران‌عامل شركت‌هاي تعاوني دهياري‌ها 22 مرداد در تهران برگزار مي شود

مديركل دفتر برنامه‌ريزي و مديريت توسعه روستايي سازمان شهرداري ها و دهياري هاي كشور از برگزاري نخستين همايش مديران‌عامل شركت‌هاي تعاوني دهياري‌ها در روز دوشنبه 22 مرداد با همكاري معاونت امور تعاون وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعي در تهران خبر داد.

به گزارش روابط عمومي سازمان شهرداري‌ها و دهيار‌ي‌هاي كشور، اسمعيل زيارتي نصرآبادي با بيان خبر فوق، اظهار كرد: اين همايش با حضور مسئولان و مديران نهادها و دستگاه‌هاي اجرايي، مديران‌عامل بانك‌ها و حدود 300 نفر از مديران‌عامل شركت هاي تعاوني دهياري‌ها برگزار و در جريان آن از نمونه‌هاي موفق تعاوني دهياري‌ها در استان‌ها نيز تقدير مي شود.

زيارتي نصرآبادي در خصوص شركت هاي تعاوني دهياري ها گفت: براساس آخرين آمار سامانه جامع تعاوني‌هاي كشور، تاكنون 896 تعاوني دهياري‌ها در كشور با عضويت حدود 20 هزار نهاد دهياري تأسيس شده است.

وي افزود: اين تعاوني‌ها زمينه اشتغال بيش از 10 هزار نفر را از طريق اجراي پروژه‌هاي عمراني و طرح‌هاي درآمدزا در نواحي روستايي فراهم نموده‌اند.

وي اضافه كرد: همچنين تعاوني‌هاي مذكور علاوه‌بر فعاليت اقتصادي در روستاها، كمك‌هاي فراواني به دهياري‌ها در زمينه‌ اجراي طرح‌ها و پروژه‌هاي عمراني و خدماتي داشته‌اند كه از مهمترين اقدامات انجام شده توسط تعاوني دهياري‌ها مي‌توان به كمك به دهياري‌ها در زمينة مديريت پسماند در روستاها در قالب جمع‌آوري و دفع آن‌ها اشاره نمود كه اجراي اين امر از طريق تجميع ماشين‌آلات و تجهيزات دهياري‌ها در تعاوني و ساماندهي نيروي انساني فعال صورت مي‌گيرد.

مديركل دفتر برنامه‌ريزي و مديريت توسعه روستايي همچنين گفت: تعاوني دهياري‌ها در ترويج و توسعة كارآفريني در روستاها و تشويق و ترغيب روستاييان به مشاركت در طرح‌ها و پروژه‌ها از طريق كمك مالي و تأمين نيروي انساني مورد نياز براي اجراي پروژه‌ها،‌ تاثير زيادي داشته اند.

زيارتي نصرآبادي در ادامه در خصوص نخستين همايش مديران‌عامل شركت‌هاي تعاوني دهياري‌ها گفت: اين همايش، فرصت مغتنمي براي آشنايي دستگاه‌ها و نهادهاي كشور با تعاوني دهياري‌ها و ظرفيت‌هاي موجود در بخش تعاون مي‌باشد. همچنين فرصت مناسبي براي معرفي ظرفيت‌‌ها و توانمندي‌هاي تعاوني‌هاي مذكور به منظور كمك به توسعه روستايي با محوريت تعاون و مشاركت جمعي به‌شمار مي‌رود.

وي افزود: اين همايش فرصت مناسبي را براي مديران‌عامل شركت‌هاي تعاوني دهياري‌ها به منظور ارائه عملكرد و معرفي دستاوردهاي تعاوني‌ها مذكور در روستاها فراهم مي‌نمايد و آنان را از ظرفيت‌هاي قانوني موجود در ساير دستگاه‌ها و نهادهاي ذي‌ربط آگاه مي‌سازد.

به گفته زيارتي نصرآبادي هدف ديگري كه از برگزاري اين همايش دنبال مي‌شود، بررسي زمينه‌هاي همكاري‌ مشترك با ساير دستگاه‌ها و نهادهاي ذي‌ربط به منظور توانمندسازي تعاوني دهياري‌‌ها و كمك به توسعه روستاها از طريق ظرفيت موجود در اين بخش مي‌باشد.

وي در خاتمه ابراز اميدواري نمود كه چنين گردهمايي هاي ملي با توجه به ظرفيت‌هاي موجود و برنامه‌هاي حمايتي دولت در بخش تعاون كشور، بتواند زمينه انجام اقدامات مؤثري در راستاي تقويت روحيه كارآفريني و رونق اقتصاد مولد روستاها از طريق همكاري ساير دستگاه‌هاي اجرايي و شبكه بانكي كشور با مجموعه مديريت روستايي و دهياري ها را فراهم نمايد.

 

کد: 50016266

زمان انتشار: شنبه 20 مرداد 1397 11:16 ق.ظ

تعداد نمایش: 259

تمامی حقوق برای سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور محفوظ است.