معاون امور شهرداريها: ساختار سازمان هاي موجود در حوزه حمل ونقل عمومي شهري در حال تغيير است

معاون امور شهرداريها: ساختار سازمان هاي موجود در حوزه حمل ونقل عمومي شهري در حال تغيير است


معاون امور شهرداری‌های سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور اعلام كرد: بر اساس ابلاغیه وزير محترم كشور و مصوبه سازمان مديريت و برنامه ريزي وقت كشور در خصوص ضوابط تشکیلاتی شهرداري ها، ساختار سازمان هاي موجود در حوزه حمل و نقل عمومي شهري بايد مطابق اين ضوابط تغيير نمايد.
به گزارش روابط عمومي سازمان شهرداري ها و دهياري هاي كشور، علي نوذرپور كه روز  چهارشنبه 27 مرداد در سي امين مجمع عمومي ساليانه اتحاديه تاكسيراني هاي شهري كشور سخن مي گفت، افزود: اساسنامه هاي تيپ سازمان هاي جديد تهيه و به استان ها ابلاغ شده و تدوين شرح وظايف و ويژگي هاي مديران سازمانهاي جديد نهائي شده و بزودي ابلاغ مي شود.
وی ادامه داد: تمامی شهرداری‌های کشور موظفند بخشنامه ابلاغي تحت عنوان "ضوابط تشکیلاتی شهرداری‌ها" را اجرایی و بر اساس این طرح نسبت به ادغام سازمان‌ها و شرکت‌های همسو و موازی خود اقدام کنند.
وي افزود: مديران عامل سازمان هاي تاكسيراني شهرداري ها بايد ضمن آگاهي از موضوعات ابلاغ شده در اين زمينه، خود را براي ايجاد تغييرات ساختاري با فوريت آماده نمايند.
معاون امور شهرداری های سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور با اشاره به ابلاغ دستورالعمل مدیریت حمل‌ و نقل بار شهری و حومه گفت: شهرداری ها برای انجام وظایف و ماموریت های محوله در این زمینه باید متناسب با جمعیت و امکانات شهر؛ تشکیلات و مدیریت های متناسب را برای مدیریت حمل و نقل بار، ایجاد نمایند.
نوذرپور اضافه كرد: بموجب ضوابط ابلاغي، شهرداری‌های كلانشهرها، با جمعيت بالای یک میلیون نفر، در بخش حمل و نقل صرفا می‌توانند یک سازمان حمل مسافر با ادغام سازمان‌های اتوبوسرانی، تاکسیرانی و پایانه‌ها داشته باشند و یک سازمان حمل بار برای ساماندهی بار و ايجاد يك سازمان حمل و نقل ريلي ایجاد نمايند.
وي افزود: در شهرداری‌ "بزرگ ‌شهرها" با جمعیت کمتر از یک میلیون نفر و بیشتر از دویست هزار نفر معاونت مسافر و معاونت بار در سازمان حمل‌ونقل بار و مسافر و سازمان مديريت و مهندسي شبكه حمل و نقل و در شهرداری‌ شهرهای با جمعیت کمتر از دویست هزار نفر فقط سازمان مدیریت حمل‌ونقل ایجاد می شود.
 

کد: 5006742

زمان انتشار: چهارشنبه 27 مرداد 1395 06:31 ب.ظ

تعداد نمایش: 326

تمامی حقوق برای سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور محفوظ است.