معاون امور دهیاریها: دهیاران برنامه محور باشند

معاون امور دهیاریها: دهیاران برنامه محور باشند

معاون امور دهیاری‌های سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور گفت: دهیاران باید برنامه محور باشند و براساس برنامه حرکت کنند تا بتوان برای رفع مشکلات گام برداشت.

به گزارش خبرگزاریها، محسن کوشش‌تبار سه‌شنبه‌شب در جمع دهیاران استان مازندران در استانداری مازندران افزود: حمایت از دهیاران در دستور کار ما است و با اصلاح قوانین و مقررات برای تثبیت شما در مدیریت روستایی تلاش می‌شود و نسبت به مدیریت منابع انسانی اهتمام ویژه داریم.

وی افزود: یقین بدانید در ۱۴ سال قبل شما تنها مدیر بودید و اکنون به‌عنوان مدیر ارشد و ضابط قضایی، مدیر بحران در روستاها هستید و این عملکرد را به جامعه قانون‌گذار اثبات‌شده است.

معاون امور دهیاری‌های سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور گفت: در حوزه استحفاظی وزارت کشور تلاش بر حمایت از دهیاران است و براساس زمان‌بندی انجام می‌شود.

کوشش تبار ادامه داد: تلاش ما بر شناسایی استعدادها و ظرفیت‌های موجود در حوزه روستایی است تا براساس آن برنامه‌ریزی در سطح منطقه‌ای و ملی داشته باشیم و در این راستا ما کمک‌کار دهیاران خواهیم بود.

وی با بیان اینکه دولت از سال 93 از لحاظ منابع مالی مشکلاتی داشته است یادآور شد: وزارت کشور یک‌بند را در بودجه کشور تعریف کرد تا دهیاران از آن بهره‌مند شوند و همه ماشین‌آلاتی که تقاضا شد با توجه به شاخص‌ها و دستورالعمل‌ها واگذار شد.

وی با اعلام اینکه ضوابط واگذاری پروژه‌ها و نحوه واگذاری ماشین‌آلات به دهیاری‌ها باید توسط دهیار بررسی شود، افزود: ماشین‌آلاتی تاکنون واگذار شد و دهیاران نیز باید براساس وظیفه عمل کرده و قوانین و مقررات را بشناسند.

کوشش تبار گفت: اعتماد ما در دولت منجر به تخصیص اعتبار شد و دهیاران نیز باید ضوابط را بدانند و برنامه محور باشند.

معاون امور دهیاری‌های سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور تعداد پروژه‌های عمرانی دهیاریها در سال قبل را 9 هزار طرح عنوان و تصریح کرد: اعتماد منجر به این اعتبار شده است.

این مسؤول با اشاره به قرار گرفتن رقم قابل توجه در امر حمل و نقل در بودجه کشور، گفت: بخشی هم در بودجه 95 سازمان در آیین‌نامه حمل و نقل قرار گرفته است تا شاهد بهتر شدن این بحث در حاشیه شهر تا شعاع 20 کیلومتری در مقوله بار و مسافر باشیم.

کد: 5005571

زمان انتشار: چهارشنبه 29 اردیبهشت 1395 12:01 ب.ظ

تعداد نمایش: 567

تمامی حقوق برای سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور محفوظ است.