فرآیند اجرایی تخصیص قیر رایگان برای آسفالت محورهای روستایی ابلاغ شد

مديركل دفتر هماهنگي عمراني و خدمات روستايي سازمان شهرداري‌ها و دهياري‌هاي كشور از تهيه فرآيند اجرايي تخصيص قير رايگان از محل اعتبارات بند (ي) تبصره (2) قانون بودجه سال 1394به پروژه‌هاي مشاركت دهياري‌ها در آسفالت محورهاي روستايي با همكاري معاونت راه روستايي وزارت راه و شهرسازي و ابلاغ آن به استانها خبر داد.

به گزارش روابط عمومي سازمان شهرداري‌ها و دهياري‌هاي كشور، مجيد عبدالهي با بيان مطلب فوق گفت: فرآيند اجرايي تخصيص قير رايگان از محل اعتبارات بند (ي) تبصره (2) قانون بودجه سال 1394با توجه به تفاهم‌نامه همكاري مشترك وزارت كشور و وزارت راه و شهرسازي در زمينه بهسازي، ايمن‌سازي و نگهداري راه روستايي تهيه و براي اجرا در سطح روستاها به ادارات كل راه و شهرسازي استانها و دفاتر امور روستايي و شوراهاي استانداري‌ها ابلاغ شده است.

وي افزود: بر اساس فرآيند مذكور دهياري‌هايي كه داراي محورهاي عبوري در روستاهاي خود هستند و از توانمندي لازم براي مشاركت در آسفالت محورهاي مذكور برخوردارند مي‌توانند قير مورد نياز را از وزارت راه و شهرسازي به طور رايگان دريافت نمايند.

عبدالهي در اين زمينه متذكر شد كه اين موضوع يك فرآيند اجرايي دارد كه مي بايست طي همكاري دفاتر امور روستايي و شوراهاي استانداري‌ها و ادارات كل راه و شهرسازي استانها در قالب كارگروه‌هاي استاني اجرا شود و قير مورد نياز به پروژه‌هاي واجد شرايط تخصيص يابد.

مديركل دفتر هماهنگي عمراني و خدمات روستايي سازمان شهرداري‌ها و دهياري‌هاي كشور در ادامه اظهار كرد: اين طرح در سال گذشته نيز در سطح كشور به اجرا درآمد ولي به دليل عدم توجيه‌پذيري برخي ادارات كل راه و شهرسازي و دفاتر امور روستايي و شوراهاي استانداريها و نبود تعامل مناسب بين اين دو دستگاه استاني، طرح مذكور در بعضي از استانها به مرحله اجرا در نيامد و يا در ميان اجرا به دليل بروز مشكلاتي متوقف شد.

وي افزود: لذا با آسيب‌شناسي موضوع، فرآيندي با همكاري معاونت محترم راه روستايي وزارت راه و شهرسازي تهيه و ابلاغ شد تا ضمن جلوگيري از اعمال سليقه، يك رويه واحد در همه استانها به اجرا درآيد.

عبدالهي در پايان ابراز اميدواري نمود با توجه به فرصت ايجاد شده، بسياري از دهياري‌ها بتوانند با استفاده از مشاركت مردمي، نسبت به روكش آسفالت محورهاي اصلي روستاهاي خود اقدام نمايند.

شايان ذكر است در حال حاضر مجوز تأسيس32 هزار و 138 دهياري در كشور صادر شده و اين نهاد به موجب اساسنامه، تشكيلات و سازمان دهياري‌‌ها، وظيفه اجراي طرح‌هاي عمراني و خدماتي را در روستاهاي كشور بر عهده دارد كه با صرف اعتبارات ملي، استاني و محلي انجام مي‌شود.

دريافت فايل فرآيند اجرايي تخصيص قير رايگان براي آسفالت محورهاي روستايي

کد: 5004728

زمان انتشار: چهارشنبه 18 شهریور 1394 09:02 ق.ظ

تعداد نمایش: 69

تمامی حقوق برای سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور محفوظ است.