راهنماي آموزشي زيرسازي، آسفالت و بهسازي معابر روستايي ابلاغ شد

راهنماي آموزشي زيرسازي، آسفالت و بهسازي معابر روستايي ابلاغ شد

مديركل دفتر هماهنگي عمراني و خدمات روستايي سازمان شهرداري‌ها و دهياري‌هاي كشور گفت: راهنماي آموزشي زيرسازي، آسفالت و بهسازي معابر روستايي براي اجرا توسط دهياران تهيه و به استان ها ابلاغ شد.

به گزارش روابط عمومي سازمان شهرداري‌ها و دهياري‌هاي كشور، اشكان جعفركريمي با اعلام مطلب فوق در اين زمينه افزود: يكي از وظايف مهم دهياري‌ها، اجراي طرح هادي، بهسازي و آسفالت معابر در سطح روستاهاست و از اين رو به منظور آشنايي آنها با مباني كلي، نحوه اجراي زيرسازي و آسفالت و استفاده از فناوري‌هاي مختلف و نوين در بهسازي معابر روستا، اين راهنماي آموزشي تهيه و به استانداريها ابلاغ شده است.

وي در خصوص موضوعات مندرج در اين راهنماي آموزشي ادامه گفت: در اين راهنما ابتدا توضیحات مختصري در خصوص آماده‌سازي بستر معابر روستايي، خيابان‌ها و زير‌سازي آسفالت ارائه و در ادامه انواع قير و آسفالت و كاربرد آن‌ها و نيز محصولاتی که امکان جایگزینی آسفالت را دارند معرفي و مزایا و معایب هر یک از آن‌ها تشريح شده است.

جعفركريمي همچنين گفت: نمونه اي از قرارداد اجراي آسفالت بين كارفرما و پيمانكار نيز در انتهاي اين راهنماي آموزشي قرار داده شده تا دهياران در هنگام انعقاد قرارداد با پيمانكاران از آن استفاده نمايند.

کد: 50016378

زمان انتشار: شنبه 27 مرداد 1397 09:46 ق.ظ

تعداد نمایش: 433

تمامی حقوق برای سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور محفوظ است.