معاون امور دهیاری‌ها: 90 درصد از شرکت‌های تعاونی دهیاری‌ها فعال هستند

معاون امور دهياري‌هاي سازمان شهرداري‌ها و دهياري‌هاي كشور در گفت و گو با خبرگزاري جمهوري اسلامي (ايرنا) در شيروان گفت: 816 شركت تعاوني دهياري‌ها در كشور تأسيس شده كه از اين تعداد، افزون بر 90 درصد هم اكنون فعال هستند.

محسن كوشش‌تبار اظهار كرد: اين تعداد تعاوني دهياري با هدف رفع نياز اعضا، تقويت توان فني و اجرايي دهياري‌ها، خودكفايي و استقلال مالي اين نهاد و صرفه‌جويي ناشي از انجام پروژه‌ها در كشور تأسيس شده است.

وي در ادامه گفت: 1700 دستگاه انواع ماشين‌آلات خدماتي، عمراني و آتش‌نشاني امسال در اختيار دهياري‌هاي 31 استان قرار مي‌گيرد.

معاون امور دهياري‌هاي سازمان شهرداري‌ها و دهياري‌هاي كشور گفت: تلاش مي‌كنيم از طريق قانوني پيگيري‌هاي جدي براي پشتيباني از 32 هزار و 217 دهياري داشته باشيم.

وي افزود: هم اكنون 85 درصد جمعيت روستايي كشور با حضور دهياران و مديريت نوين روستايي اداره مي‌شود و از خدمات عمومي ارايه شده توسط اين دهياري‌ها برخوردار هستند.

وي در ادامه افزود: دهياري‌ها بر اساس درخواست مردم و پس از بررسي در استان و مجوز وزارت كشور تأسيس مي‌شود كه براساس سرشماري سال 90، هر روستايي كه تعداد خانوار آن بالاي 30 خانوار و 100 نفر جمعيت باشد براي گرفتن مجوز تأسيس دهياري مشكلي ندارد.

کد: 5004717

زمان انتشار: چهارشنبه 29 مهر 1394 05:07 ب.ظ

تعداد نمایش: 44

تمامی حقوق برای سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور محفوظ است.