آزمون نظری رشته دیپلم کاردانش ایمنی و آتش نشانی در هنرستان های شاخه کاردانش کشور برگزار شد

آزمون نظری رشته دیپلم کاردانش ایمنی و آتش نشانی در هنرستان های شاخه کاردانش کشور برگزار شد

رئیس مرکز مطالعات برنامه ریزی شهری و روستایی سازمان شهرداریها و دهیاریهای کشور از برگزاري آزمون نظری رشته دیپلم کاردانش ایمنی و آتش نشانی در هنرستان های شاخه کاردانش کشور از سوي اين مركز و با همكاري دفتر آموزش دوره دوم متوسطه كاردانش وزارت آموزش و پرورش خبر داد.

به گزارش روابط عمومي سازمان شهرداري ها و دهياري هاي كشور، مجيد عبدالهي با بيان اين خبر افزود: اين آزمون در راستاي توسعه آموزش كاركنان شهرداري‌ها و دهياري هاي كشور و در اجراي توافقنامه منعقده بين سازمان شهرداريها و دهياريهاي كشور و معاونت آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش مبني بر همكاري در ارائه رشته مهارتي شهرداري ها و دهياري ها در سطح كشور با هدف توسعه متوازن آموزش‌هاي متوسطه مرتبط با فعاليت‌هاي شهرداري‌ها و دهياري‌ها در شاخه كاردانش برگزار شد.

وي افزود: به منظور نظارت بر برگزاري آزمونهاي مهارت استاندارد مهارتي شهرداري ها و دهياري های کشور، در نيمه نخست خرداد ماه سال جاری مرکز مطالعات برنامه ریزی شهری و روستایی با همکاری دفتر آموزش دوره دوم متوسطه كاردانش وزارت آموزش و پرورش اقدام به نظارت بر اجرای آزمون های نظری رشته دیپلم کاردانش ایمنی و آتش نشانی در هنرستان های شاخه کاردانش کشور نمود.

عبدالهي در ادامه گفت:: در حال حاضر رشته کاردانش ایمنی و آتش نشانی در 15 هنرستان کاردانش در استانهای اصفهان، البرز، تهران، خراسان رضوی، کردستان، کرمان، گیلان، مازندران و هرمزگان فعال می باشد.

وي افزود: فراگیران در این رشته برای سال تحصیلی 1398-1397 ، 451 نفر هستند که 122 نفر در پایه یازدهم و 329 نفر در پایه دهم مشغول به تحصیل هستند.

وي همچنين اظهار كرد: استاندارد آموزشی این رشته 1785 ساعت است که 660 ساعت آن تئوری و 1125 ساعت آن عملی است.

عبدالهي افزود: دوره های عملی يا مهارتی این رشته در سازمان های آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری ها برگزار می شود.

وي در خاتمه ياداور شد: به منظور برنامه‌ريزي، هماهنگي و نظارت بر برگزاري آزمونهاي مهارت استاندارد مهارتي شهرداري ها و دهياري ها، در اسفند ماه سال 1397 "دستورالعمل آزمونها و صدور گواهينامه‌هاي مهارت سازمان شهرداري ها و دهياري هاي كشور" از سوی مرکز مطالعات برنامه ریزی شهری و روستایی با همکاری دفتر آموزش دوره دوم متوسطه كاردانش وزارت آموزش و پرورش تهیه و به استانداری ها ابلاغ شد.

 

 

کد: 50018967

زمان انتشار: شنبه 18 خرداد 1398 01:45 ب.ظ

تعداد نمایش: 185

تمامی حقوق برای سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور محفوظ است.