شروع ساخت داخل واگن هاي مترويي در شركت ايريكو در ابهر

شروع ساخت داخل واگن هاي مترويي در شركت ايريكو در ابهر

مديركل دفترحمل و نقل ريلي درون شهري سازمان شهرداريها و دهياريهاي كشور از آغاز ساخت واگن هاي مترويي در شركت ايريكو در شهر ابهر در استان زنجان خبر داد.

به گزارش روابط عمومي سازمان شهرداريها و دهياريهاي كشور، حسين رجب صلاحي با بيان مطلب فوق افزود: براي نخستين بار، بدنه يك رام قطار مترويي در كارخانه ايريكو واقع در ابهر استان زنجان ساخته شده است.

وي افزود: اين رام قطار مربوط به بخش داخلي سازي قرارداد تأمين 315 دستگاه واگن جهت شهرهاي تبريز، اصفهان و شيراز مي باشد.

وي اضافه كرد: قرارداد تأمين 215 دستگاه واگن در داخل کشور با شرکت ايريكو در مهرماه 1395 به عنوان شريك ايراني شركت پوژن چين منعقد گرديد.

وي همچنين توضيح داد: در طي اين دوره تمامي جيگ و فيكسچرها جهت توليد بدنه ها و مونتاژ در كارخانه ايريكو نصب شده است.

رجب صلاحي در ادامه گفت:‌علي رغم اينكه طبق برنامه شركت پوژن مدت 4 روز كاري براي مونتاژ بدنه درنظر گرفته شده بود ، ليكن با تلاش و همكاري بي وقفه كارگران و مهندسان شركت پوژن و ايريكو، شركت ايريكو ظرف مدت 2 روز عمليات توليد بدنه هر واگن را به پايان رساند.

وي افزود: در حال حاضر مونتاژ پنج بدنه واگن (اولين رام ) پايان يافته و به سالن رنگ براي عمليات رنگ آميزي انتقال پيدا كرده است.

رجب صلاحی یاد آور شد: سال‌های گذشته قراردادی با شرکت پوژن به منظور ساخت 315 واگن مترو برای شهرهای شیراز، اصفهان و تبریز بسته شد که از این 315 واگن مترو 100 دستگاه می‌بایست به صورت مستقیم از خارج وارد می‌شد که این اقدام انجام و 215 دستگاه دیگر آن نیز بایستی در داخل ساخته می شد که این اقدام نیز از اواخر سال گذشته طی قراردادی اجرا شد.

وي اضافه كرد: با ساخت اين واگن هاي مترويي، شركت توسعه صنايع ريلي ايرانيان (ايريكو) به عنوان دومين واگن ساز داخل كشور شكل گرفته است.

کد: 50013051

زمان انتشار: سه شنبه 16 آبان 1396 02:01 ب.ظ

تعداد نمایش: 280

تمامی حقوق برای سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور محفوظ است.