لایحه دهیاری‌ها در جلسه کمیسیون اصلی کلان‌شهرها بررسی شد

معاون امور دهياري‌هاي سازمان شهرداري‌ها و دهياري‌هاي كشور از مطرح‌ شدن لايحة دهياري‌ها در جلسة كميسيون اصلي خاص امور كلان‌شهر تهران و ساير كلان‌شهرهاي دولت خبر داد.

به گزارش روابط عمومي سازمان شهرداري‌ها و دهياري‌هاي كشور، محسن كوشش‌تبار با بيان مطلب فوق گفت: به موجب ماده واحدة قانون تأسيس دهياري‌هاي خودكفا در روستاهاي كشور مصوب 1377 بيش از 32 هزار دهياري تأسيس و بيش از 85 درصد از روستاييان كشور از خدمات اين دهياري‌ها، بهره‌مند مي‌شوند.

وي ضمن اشاره به گذشت بيش از 12سال از سابقة حضور دهياري‌ها در عرصة توسعة روستايي كشور، افزود: بديهي است كه متناسب با توسعة دهياري‌ها بايستي قوانين و مقررات اين نهاد و ساير دستگاه‌هاي مرتبط با توسعة روستايي مورد بازنگري قرار گرفته و خلأ‌ها، تعارضات و ابهامات قانوني موجود مرتفع شود.

كوشش‌تبار در ادامه اظهار كرد: در همين راستا و به ‌منظور تقويت نهاد دهياري، متني با عنوان لايحة دهياري‌ها تدوين و پس از طرح در كارگروه‌هاي تخصصي و اخذ نظرات كارشناسي از صاحب‌نظران و متخصصين امر، در سال 93 از سوي وزارت كشور تقديم هيئت محترم وزيران شده‌ است.

وي افزود: طي 17 جلسه مفاد لايحة پيشنهادي در كميتة تخصصيِ كميسيون خاص امور كلان‌شهر تهران و ساير كلان‌شهرها بررسي شد.

كوشش‌تبار در ادامه اعلام كرد: اين لايحه پس از طرح در كميتة فرعي، در اولين جلسة كميسيون اصلي، با حضور وزير كشور به ‌عنوان رييس كميسيون، مطرح و كليت لايحة دهياري‌ها مورد بحث و تبادل ‌نظر قرار گرفت.

وي در خاتمه ابراز اميدواري نمود كه با تصويب لايحة مذكور توسط مجلس محترم شوراي اسلامي و تدوين قانون دهياري‌ها، شاهد بهبود امور در روستاها و تقويت نهاد محلي دهياري باشيم.

کد: 5004715

زمان انتشار: شنبه 16 آبان 1394 05:08 ب.ظ

تعداد نمایش: 93

تمامی حقوق برای سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور محفوظ است.