وزير كشور : دولت در ایجاد زیر ساخت هاي مرزهاي اربعين خوب عمل كرد

وزير كشور : دولت در ایجاد زیر ساخت هاي مرزهاي اربعين خوب عمل كرد

وزیر کشور در جريان بازديد از مرزهاي اربعين گفت: دولت در ایجاد زیرساخت های خوب عمل كرده همچنين‌ خدمات درمانی بسیار مناسب و ‌نیروی انتطامی نيز نظم خوبي ايجاد كردند و ساير دستگاه ها هم از جمله وزارت اطلاعات٬ وزارات راه و ‌شهرسازی٬ هلال احمر و‌... تلاش کردند تا این همکاری٬ همدلی و ‌همراهی دولت با ملت و دستگاه های اجرایی مثمر ثمر واقع شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور؛ عبدالرضا رحمانی فضلی وزير كشور در جريان بازديد از قرارگاه اربعين ناجا در مرز مهران افزود: تا به امروز بیش از يك میلیون و‌۶۰۰ هزار نفر از زائران به کشور بازگشتند و این کار به صورت جاری، روان و با نظم صورت می گیرد و گشایش هایی که در مسیر جاده ها انجام شد همگی باعث روانی ترافیک و نظم شده است.

وي در ادامه اظهار داشت: در این نظم و‌ هماهنگی كه میان همه دستگاه ها به وجود آمده بود ‌نیروی انتظامی با برنامه ریزی بسیار خوب و با ايجاد نظم و ‌کنترل هايى بار ترافیک جاده ها و تصادفات را به صورت چشمگیری کاهش داد.

وى در ادامه افزود: در حوزه صدور ویزا و خروج زائران بدون مجوز، كنترل ها و اقدامات خوبی صورت گرفت به طوري كه در سال گذشته در همین ایام با تراکم جمعیتی انبوه از مردم در مناطق مرزی مواجه بودیم که امسال چنین اتفاقی رخ نداد البته تعدادی بودند که با مدیریت خیلی خوبی که وجود داشت عودت داده شدند.

رحمانی فضلی با بیان اینکه از استانداران ایلام و ‌خوزستان٬ شورای تامین دو استان و مسئولین کمال تشکر و قدردانی داریم گفت: میزبان اصلی زوار٬ اصلی بر دوش مردم دو ‌استان خوزستان و ایلام بود .

وی تاکید کرد: منتقل کردن بیش از ۲ میلیون و‌۶۰۰ هزار نفر از کشوری به کشور دیگر و ‌تامین امنیت٬ اسکان بهداشت و‌ ... کار طاقت فرسایی است که به لطف خدا و کمک همه مردم ایران انجام شد.

وزیر کشور با اشاره به اینکه دولت به صورت مستقیم برای این موضوع بودجه خاصی در نظر نگرفته است بلكه این مردم هستند كه با امکانات و نذورات خودشان فضای مناسبی ایجاد کردند،‌خاطرنشان کرد: این همکاری انشاء الله یک الگوی خوب و ‌نمونه بسیار موفق جهادی باشد در همه امور که یقینا با چنین انسجامی میتوانیم موفقیت چشمگیری داشته باشیم.

 

کد: 50013141

زمان انتشار: یکشنبه 21 آبان 1396 11:50 ق.ظ

تعداد نمایش: 124

تمامی حقوق برای سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور محفوظ است.