وزیر کشور از دهیار روستای سیل‌زده سیجان البرز تقدیر کرد

وزير كشور در ديدار خانم سيده معصومه طباطبايي دهيار روستاي سيجان استان البرز كه با تدبير و دورانديشي خود توانست خسارات مالي اين روستاي سيل‌زده را جبران كند از وي تقدير كرد.

به گزارش پايگاه اطلاع‌رساني وزارت كشور، دكتر رحماني فضلي وزير كشور عصر شنبه 7 شهريورماه در اين ديدار با قدرداني از اقدام دهيار روستاي سيجان استان البرز بر لزوم گسترش پوشش بيمه‌اي حوادث غير مترقبه و تشويق روستائيان براي برخورداري از مزاياي بيمه تأكيد كرد و گفت: با توجه به وجود 5ميليون واحد مسكوني روستايي، بيمه‌ها مي‌توانند با دريافت حق بيمه، خسارات روستائيان را در چنين حوادثي جبران كنند و از بار مالي دولت بكاهند.

وزير كشور در اين ديدار دستور داد علاوه بر اختصاص يك دستگاه ميني لودر براي انجام كارهاي عمراني روستا خانم طباطبايي دهيار مبتكر روستاي سيجان، در شهرداري كرج استخدام شود اما در محل روستا به فعاليت خود به عنوان دهيار ادامه دهد.

دكتر رحماني فضلي همچنين قول داد از روستاي آسيب‌ديده از سيل سيجان در بخش آساراي استان البرز بازديد كند.

خانم سيده معصومه طباطبايي كه به اتفاق همسر و فرزندش در وزارت كشور مورد تقدير وزير كشور قرار گرفت در اقدامي دورانديشانه و بدون اطلاع روستائيان با استفاده از اعتبارات دهياري و تصويب شوراي روستا كل منازل روستائيان را در مقابل حوادث غيرمترقبه بيمه كرد و توانست با پرداخت 45 ميليون ريال بيش از3 ميليارد ريال خسارات سيل را براي روستائيان جبران كند.

روستاي سيجان در 29 كيلومتري شهر كرج و در جاده چالوس واقع است.

کد: 5004730

زمان انتشار: شنبه 14 شهریور 1394 01:34 ب.ظ

تعداد نمایش: 53

تمامی حقوق برای سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور محفوظ است.