پیام تبریک رييس سازمان شهرداري ها و دهياري هاي كشور به مناسبت هفته نیروی انتظامی

پیام تبریک رييس سازمان شهرداري ها و دهياري هاي كشور به مناسبت هفته نیروی انتظامی

دكتر جمالي نژاد معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزير کشور و رييس سازمان شهرداري ها و دهياري هاي كشور با صدور پیامی فرارسیدن هفته نیروی انتظامی را گرامی داشت و تاكيد نمود: همكاري موثر شهرداري و نيروي انتظامي و جامعه محور بودن اين دو نهاد باعث ارتقاي روزافزون نظم، انضباط و امنیت، پررنگ شدن مشاركت مردم، مقابله با تخلفات و قانون گريزي ها و تقویت سرمایه‌های اجتماعی خواهد شد.

به گزارش روابط عمومي سازمان شهرداري ها و دهياري هاي كشور، متن اين پيام به اين شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

نيروي انتظامي در تاريخ پر افتخار جمهوري اسلامي ايران يادآور اقتدار، ايمان و شجاعت انسان هاي شريفي است كه با توكل به لطف خداوند سبحان در حفظ و حراست از امنيت و آرامش كشور دليرانه تا پاي جان ايستاده اند و نظم، آرامش و امنيت شهرها، روستاها، ‌خیابان ها، محله ها، مرزها و همه جای كشور عزيزمان مرهون حضور این نیروی مقتدر، كارامد، مردمي، خدمتگذار و قانونمدار مي باشد.

امروزه برقراري و حفظ نظم و انضباط در شهرها باعث فراهم شدن زمينه فعاليت هاي اقتصادي، اجتماعي، فرهنگي،... و همچنين فراهم آوردن زمينه آرامش، رفاه، آسایش و نشاط روزافزون شهروندان مي گردد. اين امر که افزايش حس تعلق به محل سكونت، بالا رفتن ميزان وفاق و همبستگي اجتماعي و افزايش امنيت ملي را دربر خواهد داشت دارد تنها با همكاري و تعامل مسئولان شهر ايجاد مي شود و در اين عرصه، شهرداري ها و نيروي انتظامي ثاثير عميق و راهگشايي دارند.

بدون ترديد همكاري موثر شهرداري و نيروي انتظامي و جامعه محور بودن اين دو نهاد و ارتباط مستمر آنها با شهروندان و گروه هاي اجتماعي باعث ارتقاي روزافزون نظم و امنیت، ارتقاء و تقويت اعتماد اجتماعي، پررنگ شدن مشاركت مردم در برنامه هاي مديريت شهري، مقابله با تخلفات، قانون گريزي ها و آسيب هاي اجتماعي، تقویت سرمایه‌های اجتماعی و توجه جامعه به حقوق شهروندي خواهد شد.

همچنين همكاري مستمر شهرداري ها و پلیس راهنمايي و رانندگي، بويژه در شهرهاي بزرگ، در اجراي موارد مرتبط و مشترك از قبيل فرهنگ سازي و آموزش در حوزه ترافيك شهري، برخورد با متخلفان به صورت مكانيزه، اجراي طرح كاهش( LEZ) و اجراي سياستهاي مرتبط با تسهيل در عبور و مرور تاثير زيادي در جابه جايي ايمن و با كيفيت شهروندان، علي الخصوص در روزهای پرترافيك و زمان بارش ها، رفع گره هاي ترافيكي، بهبود سرعت تردد و كاهش آلودگي هوا دارد و‌ تعامل این دو نهاد ضمن فراهم آوردن زمينه توجه بيشتر رسانه ها و افكار عمومي به اولويتهاي كاري آنها، می‌تواند موجب بهبود كيفيت تردد در شهرها، احترام به انسانها و اولويت دادن به آنها نسبت به خودروها و رعايت نظم در ترددهاي درون شهري و آرامش و آسایش و امنيت خاطر بیشتر شهروندان شود.

اینجانب فرارسيدن هفته نیروی انتظامی را به تمامي حافظان نظم و امنیت،كاركنان و فرماندهان خدوم و پرتلاش نیروی انتظامی تبریک و تهنیت می گویم و ضمن گرامي داشت ياد و خاطره شهدای ناجا؛ عزت، اقتدار و سربلندی روزافزون همه اين عزيزان را در ارتقای جایگاه امنیت كشور در سایه‌ رهنمود‌های مقام معظم رهبري و تدابیر دولت تدبیر و امید از درگاه خداوند متعال خواستارم.

کد: 50017236

زمان انتشار: سه شنبه 17 مهر 1397 03:59 ب.ظ

تعداد نمایش: 276

تمامی حقوق برای سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور محفوظ است.