معاون امور دهیاریها: 95 درصد محصولات کشاورزی کشور در مناطق روستایی و عشایری تولید می شود

معاون امور دهیاریها: 95 درصد محصولات کشاورزی کشور در مناطق روستایی و عشایری تولید می شود

معاون امور دهیاری های سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور گفت: در حال حاضر ۹۵ درصد از تولیدات کشاورزی و تامین غذای مورد نیاز مردم توسط روستاییان انجام می شود و از این میزان بالغ بر ۶۷ درصد محصولات به کلان شهرها  انتقال می یابد بر همین اساس توجه به روستاها و خدمات رسانی به روستاییان باید بیش از پیش در مرکز توجه قرار گیرد .

به گزارش روابط عمومی فرمانداری پاکدشت، سعید رضا جندقیان بیدگلی که شش مهر در جمع دهیاران استان تهران سخن می گفت، افزود:  از ابتدای تاسیس نهاد دهیاریها بالغ بر ۸ هزار و صد و پنجاه میلیارد تومان اعتبار به آنها اختصاص یافته که این مبلغ در دولت تدبیر و امید  بالغ بر ۵.۶۲ درصد  یعنی چیزی در حدود  ۵۵ هزار و هشتاد میلیارد تومان می باشد و این نشان از عزم جدی دولت درحمایت از این نهاد می باشد.

وی در توصیف اهمیت روستاها گفت : اندیشمندان بسیاری بر این باور بوده اند که لازمه ایجاد تمدن وجود سه عنصر جمعیت ، هنر و تولید می باشد که تنها عرصه های روستایی  این سه اصل مهم را با خود دارا می باشد.

معاون امور دهیاری های سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور با اشاره به فرموده مقام معظم رهبری درخصوص اهمیت توسعه  گفت  : بنا به فرموده مقام معظم رهبری توسعه از سه کلمه  تشکیل شده که همانا  تعالی شان انسانی است در این راستا اگرچه ما در امر توسعه عمران و آبادانی روستاها و ارائه خدمات به روستاییان گام های مثبتی برداشته ایم اما نتوانسته ایم اصالت و ظرفیت های اصیل روستایی را حفظ کنیم زیرا که این امر لازمه توسعه صد درصدی است .

جندقیان ادامه داد : ما باید با شناخت توانمندیها و استعداد های درونی خود درجهت شکوفایی هرچه بهتر آنها گام برداریم و هرزمان توانستیم تفکر دهاتی پنداری را از جامعه به ظاهر فرهنگی و فرهیخته خود بزداییم مطمئن باشید که ما رو به سوی توسعه درحرکت هستیم .

وی همچنین در زمینه نمایشگاه روستایی و عشایری استان تهران که در حال برگزاری است، گفت : نمایشگاه استانی روستایی و عشایری حال حاضر که در شهرستان پاکدشت برگزار می شود یکی از با کیفیت ترین نمایشگاه های روستایی و عشایری کشور است و حقیقتا تلاشهای بسیاری برای برگزاری آن انجام شده است.

مراسم گردهمایی دهیاران استان تهران با حضور دکتر سعید رضا جندقیان بیدگلی معاون دهیاری های سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور، رحیم سلیمانی راد مدیر کل زوستایی و شوراهای استانداری تهران ، علی صادقی فرماندار پاکدشت  و دیگر مسئولین استانی و شهرستانی در محل برگزاری چهارمین نمایشگاه تخصصی دستاودها و توانمندی های دهیاری ها ، روستاییان و عشایر شریف استان تهران  که به میزبانی  شهرستان پاکدشت تدارک دیده شده است برگزار شد.

 

کد: 5007195

زمان انتشار: چهارشنبه 7 مهر 1395 10:53 ق.ظ

تعداد نمایش: 336

تمامی حقوق برای سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور محفوظ است.