افزايش كمك هزينه مسكن دهياران و كاركنان دهياري‌ها ابلاغ شد

افزايش كمك هزينه مسكن دهياران و كاركنان دهياري‌ها ابلاغ شد

مديركل دفتر برنامه‌ريزي و مديريت توسعه روستايي سازمان شهرداري ها و دهياري هاي كشور از افزايش 600 هزار ريالي كمك هزينه مسكن دهياران و كاركنان دهياري‌ها خبر داد.

به گزارش روابط عمومي سازمان شهرداري ها و دهياري هاي كشور، اسمعيل زيارتي نصرآبادي با اعلام خبر فوق اظهار كرد: با توجه به ابلاغيه هفتم ارديبهشت رييس سازمان شهرداري ها و دهياري ها در خصوص "دستورالعمل نحوه پرداخت حقوق و مزاياي دهياران" و مصوبه 10 ارديبهشت هيئت محترم وزيران، كمك هزينه مسكن دهياران و كاركنان دهياري ها، مندرج در ماده 4 دستورالعمل موصوف، از 400 هزار ريال به يك‌ميليون ريال افزايش يافته‌است.

وي افزود: با توجه به ماده 9 آيين‌نامه استخدامي دهياري‌هاي كشور و شمول قانون كار نسبت به دهياران و كاركنان دهياري‌ها، تمامي دهياران و نيروهاي دهياري‌هاي تابع قانون كار، مشمول اين افزايش خواهند بود.

زيارتي نصرآبادي اضافه كرد: سقف فوق‌العاده عمراني كه در سال جاري براي دهيار پيش‌بيني شده حداكثر تا چهار برابر مجموع حقوق مبنای ماهانه وي مي‌باشد و اين در حالي‌است كه سقف تعيين شده در سنوات گذشته، سه برابر تعيين شده‌بود.

وي در ادامه گفت: از ديگر تغييراتي كه به آن اشاره شد بهره‌مندي دهياران از مبلغي با عنوان پاداش آموزش بود. براساس اين تغيير، چنانچه دهيار در دوره‌هاي آموزشي مصوب، شركت و گواهي آموزشي معتبر از مراجع ذي‌صلاح اخذ نموده‌باشد، در پايان سال در صورت تأمين اعتبار، به ازاي هر ساعت حضور در دوره‌هاي آموزشي، فوق‌العاده‌اي با عنوان پاداش آموزش، براساس فرمول مندرج در ماده مربوط، محاسبه و به دهيار پرداخت مي‌شود.

زيارتي نصرآبادي در پايان گفت: افزايش كمك هزينه مسكن و ساير مزايا از ابتداي فروردين ماه سال جاري قابل اجرا مي‌باشد و تمامي دهياري‌ها به‌عنوان كارفرما، مكلف به اِعمال آن در قرارداد دهياران و پرسنل دهياري‌ها مي‌باشند.

 

کد: 50018759

زمان انتشار: یکشنبه 22 اردیبهشت 1398 11:35 ق.ظ

تعداد نمایش: 670

تمامی حقوق برای سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور محفوظ است.