وزیر کشور: جلسه شورای عالی ترافیک شهر تهران بطور ماهانه تشکیل شود

وزیر کشور: جلسه شورای عالی ترافیک شهر تهران بطور ماهانه تشکیل شود

وزیر کشور ترافیک را موضوعی مهم در تهران قلمداد کرد و اظهار داشت : هیچ چیز برای ما در تهران مهمتر از ترافیک نیست و جلسه شورای عالی ترافیک باید حداقل یک بار هر ماه برگزار شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، عبدالرضا رحمانی فضلی عصرچهارشنبه 15 دی در جلسه شورای عالی هماهنگی ترافیک شهرهای کشور که در وزارت کشور تشکیل شد، با بیان مطلب فوق گفت:: تقاضای بنده از شهرداری تهران و نیز شورای شهر این است که رفع مشکلات مردم در حوزه مترو را در اولویت قرار دهند.

وزیر کشور افزود: آمادگی کامل دارم تا برای حل معضل ترافیک تهران اگر نیاز بود مواردی به دولت برده شود و دولت به آن بپردازد با اولویت بندی و خارج از زمان اقدام و پیگیری کنم.

وی همچنین با تاکید بر ضرورت تشکیل جلسات بیشتر برای حل مشکلات تهران نیز افزود:‌ برگزاری جلسات تعامل و تبادل نظرات، علاوه بر گره گشایی مشکلات، همدلی را بیشتر می کند.

وزیر کشور تصریح کرد: برای رفع مشکل ترافیک باید برنامه ریزی مناسبی برای ساعات اوج ترافیک، مناطق پر ترافیک، گره های ترافیکی و حتی ایامی که ترافیک در آن روزها بیشتر می شود داشته باشیم .
وی درباره قطارهای حومه ای هم تصریح کرد: دولت پیگیر این موضوع است؛ چنانچه آقای آخوندی با پیگیری این مساله، برنامه های خوبی را ارائه داده اند و اگر این موضوع به کمیسیون کلان شهرها بیاید، این مساله را پیگیری خواهیم کرد.

وی ادامه داد: آمادگی داریم تا موضوع قطارهای حومه را در کمیسیون کلانشهرها و یا کمیسیون زیربنایی پیگیری کنیم. همانطور که تاکنون 7 تا 8 مصوبه را در این باره اخذ کرده ایم.

وزیر کشور با بیان اینکه شورای اقتصاد امضای قرارداد تخصیص دو هزار واگن را به شبکه مترو کشور تایید کرده است، اظهار داشت: سهم بیشتر این واگن ها به کلانشهر تهران اختصاص خواهد یافت.

وی درباره باز شدن فاینانس ها برای توسعه حمل و نقل عمومی هم گفت:‌ اراده دولت باز شدن فاینانس هاست و این موضوع را در دستور کار دارد.

رئیس شورای اجتماعی کشور همچنین با تاکید بر آموزش عمومی فرهنگ ترافیک نیز گفت: انصافا در این زمینه کم کار کرده ایم. باید طوری برنامه ریزی شود تا از ظرفیت بالای شبکه اجتماعی نیز برای ارتقای فرهنگ مردم و آموزش عمومی بهره مند شویم.

وزیر کشور در عین حال استمرار آموزش نیروهای متخصص پلیس را برای مدیریت عملیاتی ترافیک با اعمال اقتدار بیشتر را مورد تاکید قرار داد.

رحمانی فضلی درباره معاینه فنی هم گفت: در این باره زحمات زیادی کشیده شده و اکنون 440 مرکز معاینه فنی بصورت آن لاین فعالند.

وی تاکید کرد: با کنترل هوشمند مراکز معاینه فنی، تخلفات کاهش یافته است اما این روند باید بطور کامل اجرایی شود و هر کجا نقصی بود برطرف شود.همچنین باید ظرفیت های موجود در این زمینه را توسعه دهیم .
وزیر کشور همچنین گفت: برای کنترل هوشمند معابر شهری با دوربین ها نیز باید برنامه ریزی کنیم و لازم است برنامه های اجرایی آن به ما ارائه شود.

رحمانی فضلی با اشاره به مشکلات نمایشگاه تهران، خواستار رفع این مشکلات برای آرامش بیشتر مردم شد و گفت: شورای عالی ترافیک موضوع را بررسی و برنامه ریزی کند تا موضوع در جلسه بعدی در دستور کار قرار گیرد؛ اگر لازم است نمایشگاه به محل جدیدی که احداث شده است و از امکانات شبکه مترو نیز برخوردار است انتقال یابد تا مردم کمتر اذیت شوند.

وی ادامه داد: اگر تا جلسه بعدی برنامه ای در این باره ارائه نشود، درباره برگزاری نمایشگاهها در شرایط موجود تجدید نظر می کنیم. مگر آنکه نمایشگاه ها با کمترین هزینه و کمترین مشکل برای مردم دایر شوند .

وزیر کشور درخصوص تردد ماشین آلات سنگین در شب و حمل کالا در روز هم افزود:‌ در این باره برنامه ای مناسب با تعیین مسئولی مشخص ارائه شود تا به مسئولان اجرایی ابلاغ شود.

رحمانی فضلی همچنین بر تعیین تکلیف مساله ترافیک مصلی و گره های دیگر نقاط شهر تاکید کرد و گفت:‌ در این باره اقدام موثر و روند های فنی متناسب دنبال و پیگیری های لازم صورت بگیرد.

وی درباره مدیریت ساعات کار اصناف برای مدیریت ترافیک هم گفت:‌ متولی این بخش سازمان ثبت، نیروی انتظامی و دادستانی است و از دستگاهها خو استه شده تا جوابگو باشند.

کد: 5008204

زمان انتشار: چهارشنبه 15 دی 1395 11:28 ب.ظ

تعداد نمایش: 122

تمامی حقوق برای سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور محفوظ است.