تقدیر از شرکت تعاونی دهیاری‌های اردکان در دوازدهمین جشنواره تعاونی‌های برتر کشور

تقدیر از شرکت تعاونی دهیاری‌های اردکان در دوازدهمین جشنواره تعاونی‌های برتر کشور

«دوازدهمین جشنواره تعاونی‌های برتر» کشور با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، تنی چند از نمایندگان مجلس شورای اسلامی، رئیس اتاق تعاون ایران و معاون امور دهیاری‌های سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور برگزار و طی آن تعاونی های برتر کشور از جمله شرکت تعاونی دهیاری‌های اردکان معرفی و تقدیر شدند.

به گزارش روابط عمومی سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور، این جشنواره هر ساله در هفتة تعاون با هدف ترویج و توسعۀ فرهنگ تعاون و تقدیر از برترین‌ها توسط وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار می‌شود.

در دوازدهمین جشنواره 12 هزار و 565 شرکت تعاونی بر اساس شاخص‌های عمومی و اختصاصی در 21 گرایش مورد بررسی قرار گرفتند و یکی از گرایش‌های انتخاب تعاونی‌های برتر، گرایش تعاونی دهیاری‌ها بود.

در این گرایش 249 تعاونی دهیاری‌ها به رقابت پرداختند و در پایان ارزیابی‌ها و انتخاب برترین‌ها، شرکت تعاونی دهیاری‌های اردکان به عنوان برترین شرکت تعاونی در گرایش دهیاری‌ها معرفی و مورد تقدیر قرار گرفت.

این شرکت تعاونی در سال ۱۳۸۵ و با عضویت 24 دهیاری تأسیس و با تجمیع سرمایه‌های خُرد دهیاری‌ها زمینه‌های فعالیت اقتصادی در قالب واحدهای تولیدی از جمله کارخانه صنعتی آهک و احداث شهرک حمل و نقل در شهرستان اردکان و ایجاد فرصت‌ اشتغال برای ۴۶ نفر به ‌صورت مستقیم و ۱۵۰ نفر به ‌صورت غیر مستقیم را فراهم نمود.

شایان ذکر است این تعاونی در سال 1394 با ارایةِ طرح کارخانه صنعتی آهک به عنوان سومین طرح برتر ملی در «نخستین جشنواره طرح‌های برگزیده شرکت‌های تعاونی دهیاری‌ها» از سوی سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور معرفی و مورد تقدیر قرار گرفت.

همچنین این تعاونی با گردش مالی سالانه بیش از یک میلیارد تومان، نمونه بارز تحقق اقتصاد مقاومتی مبتنی بر ظرفیت درون‌زا و دانش‌بنیان بومی مناطق روستایی کشور به‌ شمار می‌رود.

 

کد: 50012372

زمان انتشار: دوشنبه 20 شهریور 1396 11:17 ق.ظ

تعداد نمایش: 73

تمامی حقوق برای سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور محفوظ است.