افشاني: نيروي انساني بدون صلاحيت و تخصص شهرداريها را با مشكلات زيادي مواجه ساخته

افشاني: نيروي انساني بدون صلاحيت و تخصص شهرداريها را با مشكلات زيادي مواجه ساخته

معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور گفت: شوراها و شهرداري ها به هيچ وجه به دنبال به كارگيري نيرو خارج از ضوابط و مقررات نباشند چون حضور نيروي انساني بدون صلاحيت و تخصص شهرداريها را با مشكلات زيادي مواجه ساخته است.

به گزارش روابط عمومی سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور، سید محمدعلی افشانی كه در مراسم اعطای احکام انتصاب شهرداران تبريز، شيراز و ملارد در جمع شهرداران و روسای شوراهای این شهرها و معاونان عمرانی استانداریهای مربوطه سخن مي گفت، تصريح كرد: اين نگاه كه شهرداري اداره كاريابي است و افراد بيكار از روي دلسوزي در آن مشغول به كار شوند بايد تغيير نمايد چون به هيچ وجه خدمت به شهروندان نيست.

افشاني افزود: نيروهاي غيرمتخصص شهرداري ها كه از روي دلسوزي و اغماض استخدام شده اند، جاي افراد متخصصي كه مي توانند با تعريف و اجراي پروژه هاي زيرساختي و طرحهاي درآمدزا و اشتغال زا براي شهر مفيد باشند را گرفته اند.

وي با انتقاد از مصرف بخش اعظم اعتبارات شهرداري شهرهاي كوچك بابت پرداخت حقوق كاركنان گفت: با اين رويه عملا پولي براي توسعه زيرساختها و برطريف ساختن انتظارات مردم در اين شهرها باقي نمي ماند و با توجه به آسيب هايي كه اضافه شدن نيروي انساني مازاد به شهرداري ها وارد ساخته، از شوراها و شهرداري ها خواسته ايم كه حتي یک نفر بدون داشتن تخصص و خارج از مقررات نباید در شهرداری ها به کار گرفته شود.

رييس سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور در ادامه بر ارائه آموزش هاي كاربردي و حرفه اي به كاركنان شهرداري ها تاكيد نمود و گفت: در آينده از شهرداران نيز با توجه به وظايف حوزه كاري آنها امتحان خواهيم گرفت.

افشاني با بيان اينكه تعريف پروژه هاي شهري براساس نيازهاي مردم، اولويتهاي اداره شهر و درنظر گرفتن منابع مالي در اختيار و خاتمه آن درمهلت مقرر، بايد از اولويتهاي اصلي مديريت شهري باشد، اظهار كرد: طولاني شدن زمان اتمام پروژه هاي شهرداري ها باعث سلب اعتماد مردم به شورا و شهرداري مي شود.

وي تاکید نمود: شهروندان زمانی به شورا و شهرداری اعتماد و در برنامه های مورد نظر آنها مشارکت می نمایند که مطمئن شوند اعتبارات درست هزینه می شود

وي همچنين بر اعمال نظارت هاي دقيق از سوي شهرداران بر بدنه شهرداري و شوراها بر شهرداري و معاونتهاي عمراني استانداري ها بر عملكرد مجموعه مديريت شهري تاكيد نمود و گفت: طرح هاي جامع و تفصيلي بايد مبناي عمل شهرداري ها باشد.

معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور از پي گيري ها براي ايجاد درآمدهاي پايدار شهري و افزايش سهم شهرداري ها از اعتبارات قانون ماليات بر ارزش افزوده خبر داد و گفت: لایحه درآمدهاي پایدار شهرداری‌ها به طور همزمان در کمیسیون هاي دولت و مجلس شورای اسلامی در حال بررسی است.

افشاني همچنين از روساي شورا و شهرداران خواست منافع شهروندان را بر منافع فردي و گروهي ترجيح دهند و رعايت قانون، رعایت حقوق مردم و كسب رضايت آنان و تعامل با همه ذينفعان شورا وشهرداري را از اولويت هاي كاري خود قرار دهند.

شایان ذکر است در این مراسم ايرج شهين باهر شهردار تبريز، حيدر اسكندرپور شهردار شيراز و علي سلگي شهردار ملارد؛ احکام وزیر کشور در خصوص انتصاب آنها را از مهندس افشانی دریافت نمودند.

 

 

تصاوير مراسم

 

کد: 50013021

زمان انتشار: دوشنبه 15 آبان 1396 01:06 ب.ظ

تعداد نمایش: 1233

تمامی حقوق برای سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور محفوظ است.