بازدید معاون عمرانی وزیر کشور از پروژه های شهری گرگان/ برنامه محوری و هم افزایی دستگاهها کلید توسعه شهرها و استانهاست

بازدید معاون عمرانی وزیر کشور از پروژه های شهری گرگان/ برنامه محوری و هم افزایی دستگاهها کلید توسعه شهرها و استانهاست

طی مراسمی با حضور جمالی نژاد معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور، استاندار و مدیران استانداری گلستان، شهردار گرگان و جمعی از مسئولان استانی و محلی، عملیات اجرایی پروژه تقاطع غیرهمسطح روگذر محور افسران- بزرگراه شهید کلانتری شهر گرگان آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور، جمالی نژاد در این مراسم طی سخنانی با تاکید بر این که برنامه محوری کلید توسعه گلستان است، گفت: با هم افزایی دستگاه های اجرایی می توانیم شاهد استان و گرگان متفاوت باشیم.

وی با اشاره به اجرای پروژه های بزرگ در آستانه چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی در گلستان، افزود: برنامه محوری کلید توسعه استان گلستان است و هم اکنون شاهد اجرای پروژه های بزرگی در این استان هستیم.

وی اضافه کرد: در سال های گذشته برنامه پنج ساله توسعه گرگان تدوین شده و هم اکنون مدیریت شهری بر اساس آن برنامه و مطابق با موقعیت مرکز استان در حال اجرای پروژه های موثر و تاثیرگذار در روند توسعه استان است.

جمالی نژاد که صبح پنجشنبه در نخستین برنامه کاری اش از پارک پسماند در تپه هزار پیچ گرگان بازدید کرده بود، از اجرای نخستین پارک پسماند کشور در استان گلستان به عنوان کار ارزشمند نام برد و گفت: این پروژه حاصل هم افزایی دستگاه های اجرایی در استان بوده است.

وی در ادامه گفت: فضای مدیریت شهری گرگان بسیارخوب است و در بین دوستان شورای شهر و شهردار یک ید واحدی به وجود آمده و همگی برای توسعه شهر تلاش می‌کنند.

ساخت پروژه تقاطع غیرهمسطح روگذر محور افسران- بزرگراه شهید کلانتری شهر گرگان بر اساس طرح جامع حمل و نقل شهر گرگان که به تصویب شورای عالی هماهنگی ترافیک شهرهای کشور رسیده قرار است در مدت یک سال با هدف کاهش ترافیک برون شهری ساخته شود. این پروژه در طول 242 متر آغاز شده و شامل سه دهانه 54 متری میانی و دو دهانه 40 متری کناری بوده با عرض معبر 12.45 متر است.

سیدمناف هاشمی استاندار گلستان نیز در این مراسم از حمایت قاطع در اجرای پروژه‌های بزرگ در گرگان خبر داد و گفت: توسعه همه جانبه در استان هدف همه ما است.

وی اظهار کرد: تنها راه پیشرفت و رسیدن به اهداف بلند داشتن وحدت و همدلی و استفاده از ظرفیت و پتانسیل‌های داخل کشور است.

وی ادامه داد گرگان در حوزه گردشگری و سرمایه‌گذاری از ظرفیت بالایی برخوردار است و با همدلی و مشارکت موجود بین شهرداری و شورای اسلامی شهر گرگان می‌توانیم در آینده شاهد اتفاقات خوب و بزرگ باشیم.

استاندار گلستان تصریح کرد: گلستان ایران کوچک است و می‌توانیم با توسعه گردشگری در استان گلستان و شهر گرگان، سهم واقعی گردشگری گلستان را احیا کنیم.

هاشمی تاکید کرد: معتقدم اگر مشارکت مردمی و همراهی شورا با شهرداری نباشد نمی‌توان مباحث بزرگ را در شهر رقم زد.

وی گفت: خوشحالم که به عنوان خادم مردم می‌توانم در توسعه همه جانبه استان نقش داشته باشم و دعای خیر مردم پشت سرم باشد.

استاندار گلستان خاطرنشان کرد: به طور قاطع از اجرای پروژه‌های بزرگ در گرگان حمایت می‌کنم و امیدوارم در آینده شاهد اجرای پروژه‌های بزرگ گردشگری و تفریحی و عمرانی در گرگان باشیم.

همچنین عبدالرضا دادبود شهردار گرگان هم در این مراسم گفت: در چهل سالگی پیروزی انقلاب اسلامی برنامه‌ریزی کردیم تا 40 پروژه را افتتاح و کلنگ‌زنی کنیم تا زمینه‌ای برای پیشرفت و توسعه همه جانبه برای شهر گرگان باشد.

وی افزود: خوشبختانه موفق شدیم در طول این مدت مشارکت خیران را در توسعه شهری حتی در مسائلی که در دید اول کوچک به نظر می‌رسد داشته باشیم تا شاهد افزایش مشارکت مردم در توسعه شهری باشیم.

شهردار گرگان تاکید کرد: در حال حاضر ساخت 30 نیمکت توسط یکی از خیران در حال انجام است و حتی در ساخت سرویس‌های بهداشتی و المان‌های شهری از ظرفیت خیران استفاده کرده و در حال برنامه‌ریزی اجرای آن هستیم.

دادبود گفت یکی از نگاه‌ها و برنامه‌های مهم ما در گرگان حوزه سرمایه‌گذاری است که به منظور اقدامات هدفمند، دفتر سرمایه‌گذاری در شهرداری گرگان راه‌اندازی شده و آغاز به کار کرده‌ است.

وی گفت: بدون شک در حوزه‌های مختلف بدون مشارکت مردم و همدلی و همراهی تمامی دستگاه‌ها نمی‌توانیم به موفقیت مورد نظر دست یابیم و انتظار داریم همه با هم در راستای توسعه شهر قدم بر داریم.

شهردار گرگان تاکید کرد: اجرای پروژه 60 متری افسران یکی از پروژه‌های مهمی است که باعث توسعه متوازن شهر گرگان خواهد شد و نگاه ما بر این است تمامی نقاط شهر از پروژه‌ها و برنامه‌های توسعه‌ای برخوردار باشد  .

تصاویر مرتبط   

 

کد: 50017462

زمان انتشار: پنج شنبه 10 آبان 1397 01:14 ب.ظ

تعداد نمایش: 258

تمامی حقوق برای سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور محفوظ است.