۱۳۹۸/۱۰/۱۹

جمالی نژآد: ایمنی سفر و صرفه جویی در وقت مردم و انرژی بزرگترین دستاورد پروژه های حمل و نقلی استان البرز است

معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور و رییس سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور به همراه معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری و جمعی از مدیران استان البرز از پروژه های مهم حمل و نقل استان البرز و کلانشهر کرج بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان شهرداریها و دهیاریهای کشور، مهدی جمالی نژاد در حاشیه این بازدیدها با اشاره به اینکه این استان کریدور اصلی در سفرهای شهروندان به استانهای شمالی و غربی کشور است، گفت: به منظور صرفه جویی در زمان مردم و انرژی، اجرای سریع و دقیق پروژه های حمل و نقلی این استان در اولویت دولت قرار دارد.
وی افزود: در جلسه ای با توجه به مجاورت استان البرز با پایتخت و رشد شهرنشینی در کلانشهر کرج، مشکلات و دغدغه های موجود را بررسی نموده و سعی می کنیم در رایزنی با دولت و لحاظ نمودن موادی در قانون بودجه سال آینده حمایتهای لازم را از پروژه های استان به عمل آید.
وی با قدردانی از عملکرد استانداری کرج در پیگیری پروژه های حمل و نقلی استان به پروژه ادامه بزرگراه همت تا کرج اشاره نمود و گفت: این پروژه که برای روان سازی و کاهش ترافیک روزانه محور تهران – کرج و افزایش ایمنی و کاهش تصادفات جاده ای و کاهش زمان سفر و مصرف سوخت تا پایان امسال به بهره برداری خواهد رسید.
معاون عمران و توسعه امور شهری و روستائی وزارت کشور در بازدید از پروژه خط 2 قطار شهری کرج گفت: این خط که به طول 7/26 کیلومتر و 23 ایستگاه از کمالشهر تا ملارد تاکنون پیشرفت فیزیکی آن برابر 38 درصد است .
جمالی نژآد با اشاره به پیش بینی اعتبارات لازم برای سرعت بخشیدن به اجرای متروی کرج افزود: پرداختی به این خط از محل طرح های تملک دارایی سهم دولت 5350 میلیارد ریال و از محل سهم شهرداری 2865 میلیارد ریال می باشد. همچنین از محل اوراق مشارکت اسلامی تاکنون مجوز انتشار 7500 میلیارد ریال صادر شده که 3500 میلیارد ریال آن منتشر شده و انتشار 4000 میلیارد ریال از محل بودجه سال 98 دردست انجام می باشد.
رئیس سازمان شهرداریها و دهیاریهای کشور در بازدید از بزرگراه شمالی کرج با اشاره به لزوم احداث کمربندی ها در شهرها با هدف افزایش ایمنی در تردد خودروهای عبوری گفت: این پروژه که مسیر کمربندی شمالی کرج می باشد با وجود محدودیتهای موجود تاکنون به پیشرفت 45درصدی رسیده است.
وی افزود: مدیریت شهری در کرج این بزرگراه را به نام سردار سپهبد شهید قاسم سلیمانی نامگذاری کرده است تا همچون سایر شهرهای کشور یاد و خاطره این سردار سرافراز اسلام همواره در خاطر مردم شهیدپرور ایران جاوید بماند.
معاون عمران و توسعه امور شهری و روستائی وزیر کشور در ادامه بازدیدهای خود در استان البرز از آزادراه کنارگذر جنوبی تهران(آبیک –چرمشهر) بازدید نموده و گفت:  این بزرگراه که به طول 158 کیلومتر و با اعتباری بالغ بر 1600میلیارد تومان از سال 1394 آغاز شده و در سالجاری به بهره برداری خواهد رسید.
جمالی نژاد افزود: با اجرای این بزرگراه، شاهد 20 کیلومتر کاهش طول مسیر و صرفه جویی مصرف 700 میلیون لیتر بنزین و 1600 میلیون لیتر گازوئیل در سال بوده و 5.4 میلیون تن کاهش گازهای گلخانه ای را به  همراه خواهد داشت.  
جمالی نژآد در این سفر از پروژه خط ریلی گلشهرکرج - شهرجدید هشتگرد به طول 25.8 کیلومتر بازدید نموده و در حاشیه بازدید گفت: اجرای این خط می‌تواند ۲۵۰ هزار سفر را از جاده به ریل منتقل نموده که به کاهش ترافیک و کاستن از آلودگی هوا کمک شایانی می‌کند. 
وی افزود: عملیات اجرایی این پروژه به صورت جدی از سال ۹۰ آغاز شد و با وجود مشکلات فراوان، با کمک و حمایت دولت در یک سال اخیر سرعت گرفت و فاصله زمانی شهر جدید هشتگرد تا استگاه صادقیه تهران را به 40 دقیقه کاهش داد.
لازم به ذکر است خط مذکور که با کار شبانه روزی بخش اجرایی اکنون به نقطه پایانی رسیده است و با حضور دکتر حسن روحانی رییس جمهوری اسلامی ایران ، صبح سه شنبه مورخ 9دی 98قطار برقی گلشهر کرج - شهرجدید هشتگرد در استان البرز آغاز به کار کرد.


منبع : سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور
تعداد بازدیدها : ۵۷۱
لینک خبر :
http://imo.org.ir/RContent/1TIQ6A-.aspx


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

ساختمان مرکزی :
 
نشانی: تهران - خیابان کارگر شمالی - بالاتر از بلوار کشاورز - پلاک 1184
 
ساختمان مرکز مطالعات برنامه ریزی شهری و روستایی :
نشانی: تهران - میدان ولیعصر(عج) - بلوار کشاورز - ابتدای خیابان نادری - پلاک 17
اوقات شرعی تهران


نظر سنجی
نظر شما درباره پورتال جدید سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور چیست؟