۱۳۹۸/۱۰/۱۸

شناسه ملی سازمان‎های وابسته به شهرداری‎ها تعیین تکلیف شد

مدیرکل دفتر نوسازی، تحول اداری و فناوری اطلاعات سازمان شهرداری‎ها و دهیاری‎های کشور از تعیین تکلیف شناسه‎های ملی سازمان‎های وابسته به شهرداری‎ها و ابلاغ آن به استانداران و شهرداران کلان شهرهای مشهد، قم، اصفهان، تبریز، شیراز، اهواز، کرج و کرمانشاه خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان شهرداریها و دهیاریهای کشور، عباس کرکهآبادی ضمن بیان مطلب فوق اظهارکرد: در پی جلسه تعیین تکلیف شناسههای ملی سازمانهای وابسته به شهرداریها که در محل دبیرخانه هیأت ماده 9 آییننامه پایگاه اطلاعات اشخاص حقوقی و با حضور نمایندگان تام الاختیار دستگاه‏های‏اجرایی عضو برگزارشد، مقرر گردید شناسههای ملی سازمانهای وابسته مشمول ماده 54 قانون شهرداری بیاعتبار و شناسههای ملی 84 سازمان وابسته دیگر تا 28 اسفند 98 رفع تعلیق تا توسط استانداری و شهرداری تعیین تکلیف گردند.

وی افزود: این موضوع هجدهم دیماه توسط دکتر مهدی جمالی نژاد رئیس سازمان شهرداریها و دهیاریهای کشور به استانداران سراسر کشور و شهرداران کلان شهرهای مشهد، قم، اصفهان، تبریز، شیراز، اهواز، کرج و کرمانشاه ابلاغ گردید.

کرکهآبادی در ادامه توضیح داد: در اجرای مصوبه مورخ 19 آذر سال 98 هیأت ماده 9 مقرر گردید شناسه ملی آن دسته از سازمانهای وابسته به شهرداریها که اساسنامه آنها در چارچوب ماده «54» قانون شهرداری و مطابق با الگوی اساسنامههای ابلاغی وزیر کشور پس از طی مراحل و تشریفات قانونی و اداری در فاصله سالهای 95 تا 98 توسط این سازمان ابلاغ شدهاند بیاعتبار گردند و از این پس، اینگونه سازمانهای وابسته به عنوان بخشی از بدنه و ساختار شهرداری ذیربط امکان استفاده از شناسه ملی همان شهرداری را خواهند داشت.
وی اضافه کرد: همچنین با رایزنی‏های گسترده ای که صورت پذیرفت، هیأت‏ موافقت نمود وضعیت رفع تعلیق شناسه ملی سازمان
هایی که کماکان در چارچوب ماده «84» قانون شهرداری فعالیت مینمایند تا تاریخ 28 اسفند 98 استمراریابد.

کرکهآبادی تأکید نمود: استانداری‏ها و شهرداری‏ها در فرصت باقیمانده می بایستی نسبت به ساماندهی اساسنامه سازمانهای وابسته به شهرداری در چارچوب ماده «54» قانون شهرداری اقدام و یا نسبت به استفاده از ظرفیت ایجاد مؤسسه یا شرکت به منظور انجام وظایف برخی سازمانهای وابسته فعلی مبادرت نمایند.

وی افزو: با توجه به اینکه در متن مصوبه مذکور تصریح شده است با انقضاء تاریخ فوق امکان هیچگونه اقدام و پیگیری مجددی از سوی این سازمان وجود نخواهد داشت.

خاطرنشان می‏سازد دبیرخانه هیأت ماده 9 متشکل از نمایندگان وزارت‏خانه‏ های کشور، اقتصاد و اموردارایی، دادگستری، سازمان اداری و استخدامی کشور و سازمان ثبت اسناد و املاک کشور می‏باشد.

 


منبع : سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور
تعداد بازدیدها : ۷۸۶
لینک خبر :
http://imo.org.ir/RContent/1TIQ69-.aspx


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

ساختمان مرکزی :
 
نشانی: تهران - خیابان کارگر شمالی - بالاتر از بلوار کشاورز - پلاک 1184
 
ساختمان مرکز مطالعات برنامه ریزی شهری و روستایی :
نشانی: تهران - میدان ولیعصر(عج) - بلوار کشاورز - ابتدای خیابان نادری - پلاک 17
اوقات شرعی تهران


نظر سنجی
نظر شما درباره پورتال جدید سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور چیست؟