نسخه آزمایشی
۱۳۹۸/۰۵/۱۴

پنجمین نشست کارگروه تدوین برنامه اقدام برای روستاهای واقع در حریم تشکیل شد

پنجمین نشست کارگروه تدوین برنامه اقدام برای روستاهای واقع در حریم سیزدهم مرداد به میزبانی دفتر برنامه ریزی و توسعه مدیریت شهری سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور با حضور اعضای کارگروه تشکیل شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور، این کارگروه به استناد بند 8 تصویب‌نامه ششم مرداد ماه 95 هیئت وزیران با موضوع سند ملی راهبردی احیاء و بهسازی و نوسازی و توانمندسازی بافتهای فرسوده و با هدف پیشگیری از رشد سکونتگاههای غیررسمی و حاشیه‌نشینی ذیل ستاد ملی بازآفرینی شهری شکل گرفته است.
در این نشست ضمن تشریح ابعاد مسئله روستاهای واقع در حریم شهرها، پیش‌نویس برنامه اقدام برای روستاهای واقع در حریم با رویکرد حل مسائل و مشکلات آنها ارائه گردید.
این برنامه شامل شرح اقدامات مورد نیاز، دستگاه متولی اصلی، دستگاههای همکار و زمان‌بندی اقدام می‌باشد.
بازنگری در فرایند تهیه و تصویب طرحهای هادی روستاهای واقع در حریم شهرها، تاکید بر مدیریت یکپارچه حریم بالاخص در کلانشهرها، اجرای طرح کمربند سبز در شهرها و جلوگیری از تصرف اراضی روستاها و ساخت و ساز غیر مجاز در روستاهای واقع در حریم شهرها از مهمترین محورهای این برنامه می باشد.
در ادامه نظرات دستگاههای عضو در خصوص این برنامه طرح و در خصوص آنها تبادل‌نظر صورت گرفت.
همچنین با توجه به ضرورت ارائه این برنامه در شهریور ماه سالجاری در ستاد ملی بازآفرینی شهری مقرر گردید دستگاههای عضو ضمن بررسی حداکثر تا ده روز آینده نظرات و پیشنهادهای اصلاحی خود را به صورت مکتوب به سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور منعکس نمایند.
 


منبع : سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور
تعداد بازدیدها : ۱۳۶
لینک خبر :
http://imo.org.ir/RContent/1TIP0J-.aspx


مطالب مرتبط با این موضوع :


ساختمان مرکزی :
 
نشانی: تهران - خیابان کارگر شمالی - بالاتر از بلوار کشاورز - پلاک 1184
 
ساختمان مرکز مطالعات برنامه ریزی شهری و روستایی :
نشانی: تهران - میدان ولیعصر(عج) - بلوار کشاورز - ابتدای خیابان نادری - پلاک 17
اوقات شرعی تهران


نظر سنجی
نظر شما درباره پورتال جدید سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور چیست؟